Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a kompakt izzó csak nagy parasztvakítás? Vagy csak én hallom ezt?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Ki mondja?
2012. ápr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kérdező mondja.

Vakítja a lámpa.

2012. ápr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A hozzánemértők és a begyepesedett agyú régi felfogású emberkék akik lemaradtak a technika fejlődéséről.

A mai kompakt izzók tényleg hasznos és használható eszközök amikkel számszerűen kimutatható spórolás érhető el(és itt ne csak a pénztárcánkra gondoljunk hanem az ökológiai lábnyomra is!-kevesebb energia-kevesebb környezeti ártalom!)

Nem csak te hallod ezt villanyszerelőként én is sokat küzdök ezen emberkék felvilágosításáról(az agyakban és a szobákban egyaránt)

2012. ápr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A 15:34-nek és a kérdezőnek.


Mivel ugye kolléga vagy gondolom mérő műszered van otthon, a P=UxI képletet ismered.Vegyél egy kompakt csövet(legyen az elektronikus,vagy vasmagos előtéttel) 1 sima foglattal alkoss 1,áramerősség mérést. Ha végeztél a szorzással,hasonlítsd össze azzal ami rá van írva!!!. Érdekes kereskedelmi módon csak a fényteljesítményt írják rá azt elfelejtik hozzáadni ami az előállításához kell. A hagyományos wolfram szálas izzók szándékos módon elrontották, jóval kevesebb az élettartamuk,A kompakt csövek színvisszaadása meg sem közelíti a normál vagy halogén izzókét,a vibrálásról nem is beszélve. Én megmértem,egy 11W=60W-os kompakt csövet, és valahogy még bemelegedés után sem ment 43-45W alá. A kompakt cső fénypora teli van higany származékkal,az elektronikus komponensekről nem is beszélve.Ennyit az ökolóiai lábnyomról!!! Én halogén betétes izzókat használok,ezek kb 30%-al több fényt adnak ugyanannyi áramfelvétel mellett,a színe teljesen megfelelő,Nem vakít,nem vibrál. Tehát kedves kolléga nézz a dolgok mögé is 1 picit mielőtt hittérítő útra indulsz.

Egy másik villszer.

2012. ápr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

W3dzz-veled vitatkoztam már hasonló témáról és most is kitartok bizonyos pontok mellet!

-takarékosabb mert bár valóban többet fogyasztanak egyes modellek a ráírtnál még mindig kevesebb mint a hagyományos izzó(példaként fogtam az egyik jelenlegi Osram kompakt fénycsövemet ami doboz szerint 15 W-műszeres mérés szerint a csúcsfogyasztása 21 W volt de átlagban közelít a 15-höz)

-a modernebb és nem gagyi kategóriás izzók már 0% higanyt tartalmaznak(mint az én Osram izzóm) maximum az elektronika veszélyes hulladék de ha használat után erre kijelölt helyen adod le ez is megoldva

-szintén a nem gagyi kategóriájú márkák fénye nagyon közelít a hagyományos izzókhoz ami 2400 K körüli-jelenleg 2700 K-s kapható kompaktban(az enyém is kellemes borostyános színű) és még felfűtés alatt sem vibrálnak!

Tehát én ezen legfrissebb és legmodernebb infók alapján mertem okítani!

2012. ápr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, csak minőségi kompakt izzót szabad venni! Ugye?
2012. ápr. 16. 19:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát ha a csalódásokat szeretnéd elkerülni akkor minőségit vegyél egyéb esetben bármi mást.

Nem érdemes 100forintos boltban keresgetni mert már minőségi(márkás) is kapható 500 ft-tól(például Profi üzletek kínálatában a Pila 11/15W kompaktja)

2012. ápr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!