Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Bosch mosogatógép a program...

Bosch mosogatógép a program elindulása után kb 10 perc elteltével leveri a FI relét. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Amikor szétszedtem, állt egy 3-4dl víz az alsó tálcájában. Arra gondoltam, hogy abba a vízbe érhet bele valami, amire érzékeny lett az ÉV relé. Aztán rámértem a fűtőszálra.

A benne lévő fűtőszál, gyűrű alakban helyezkedik el. 3 eres csatija van PE;L;N. L;N között mérve 19 Ω, PE;L és PE;N között pedig 17MΩ.

Nem vagyok egy nagy guru, ezért kérnék megerősítést vagy útmutatást a könnyebb hibamegállapítást illetően, amit előre is köszönök.



2023. ápr. 29. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Ez rendben van.

A többi más fogyasztót húzd ki arra az időre és úgy próbáld. De csak ami fémházas. Mikró, hűtő, ilyesmi.

Az áramvédőnél van egy lekapcsolási határ. Gyanítom hogy nem nulláról inful mikor bedugod a mosógépet. Lehez csak éppen átbillenti a határon.

Az asszimetrikus zavarszűrő gyakran okoz ilyet.

Ja, és multiméterrel nem fogod ugyanazt az értéket mérni mint 240 volton.

2023. ápr. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnél a Bosch sütő csinálta kb ugyan ezt, ott a szerelő kicserélte a fi relét, és ez megoldotta a problémát, a sütővel nem volt gond.
2023. ápr. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Új mosógépet vásárolnék, mielőtt még valakit agyoncsap az áram.
2023. ápr. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szirty ***** válasza:
100%

"Új mosógépet vásárolnék"


Azzal nehéz mosogatni! :)

2023. ápr. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szirty ***** válasza:
100%

"PE;L és PE;N között pedig 17MΩ."


Ahogy írták a kézi multiméter kevés ennek megmérésére. A fűtőszál beázását 500V-os szigetelésvizsgálóval lehet nyakon csípni.

De nem biztos hogy az a baj.

Lehet valami más ami nem a program elején kapcsol be, hanem később.

Pl. a szivattyú amit akkor akar elindítani.


Szakember megcsinálja neked.

2023. ápr. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

1/4!


A zavarszűrő alatt gondolom egy kondit értesz. A vezerlés egy fehér lapos dobozban történik. Ezt a kondit is ott keressem?

2023. ápr. 29. 11:02
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát ezt egy (vagy több) FI-relé-leverő hiba okozhatja.
2023. ápr. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

"A vezerlés egy fehér lapos dobozban történik. Ezt a kondit is ott keressem?"

Inkább ne.

Bízd szakemberre, aki tudja mi, miért, és hogy működik.

2023. ápr. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nem kimondottan egy kondi:

[link]

[link] +schema

Ha megfigyeled, van egy testre kötött ág, azt megpróbálhatod lehúzni (a sarut), hogy akkor mi változik.

2023. ápr. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Szóköz nélkül akartam:

[link]

2023. ápr. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!