Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Anyám elkezdett illóolajat...

Anyám elkezdett illóolajat önteni a mosógépbe, meg 20%-os ecetet használ öblítőnek. Ez normális?

Figyelt kérdés
2023. máj. 9. 12:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
10: akkor jó , ennek örülök.
2023. máj. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
88%
Szerintem igen. Amúgy meg hagyd rá. Anyád mindent jobban tud :)
2023. máj. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem normális, de de vannak akik azt hiszek ettől környezettudatosak, meg ökok.
2023. máj. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

A csapágyat védő szimering sav és lúgálló, mint az egész mosótér is.

Legalábbis ésszerű határokat, azaz háztartási körülményeket tekintve.

Savak segítenek a vízköves lerakódások oldásában. Régen örököltem egy Energomat gépet, sósavval vízkőtleníttem. Azt is kibírta, csak egy kis foltosodás lett a rozsdamentes dobon, mivel túl heves reakció lépett fel és állni hagytam egy ideig. Tehát ennek is megvolt a tanulsága, megoldható kíméletesebben is.

2023. máj. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Mosógépszerelők írták már más kérdésnél, hogy megeszi az ecet a tömítéseket. Lehet hogy az újabb gépekben igen, de az én 13 éves legalapabb Fagoromban még nem ette meg. Minden mosáshoz teszek ecetet is. Fertőtlenít, tisztít, friss illata lesz a ruhának és a vízkövet is oldja. Tiszta és illatos a mosógépem anélkül is, hogy állandóan vakarnám a lerakódásokat belőle... Persze csak egy gyűszűnyit teszek, nem öntöm tele az adagolót.

Szóval a kérdésre a válasz: igen, normális! Nem baj az ha valaki használ természetes anyagokat a mosáshoz, mosogatáshoz. Nem kell bedőlni a reklámoknak hogy csak az XY mosószer a jó. Amióta mosószódát használok sokkal tisztábbak a ruháim. Ja és olcsóbb is! :D

2023. máj. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Szirty ***** válasza:
11%

"...az illóolaj meg illatosításhoz tökéletes"


Ó hát az ecet is! :)

2023. máj. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is a "hivatalos" vízköoldók mosógépekhez ugyanolyan savak, mint az ecet, ettöl nem mehet tönkre semmiféle tömítés.

Másodszor, az öblítök igaz, hogy a fölsöleges mosószert megkötik, dez egy egy bevonat formájában az adott ruhadarab szálain teszik.

Harmadszor az ecet szaga nem marad meg a ruhán, mire megszárad, cserében gen erös szagtalanító szer.

2023. máj. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Salx Narval ***** válasza:
Teljességgel kizárt ,hogy bármilyen kárt okozzon ennyi ecet, ráadásul jócskán felhígítja a felvett víz. Az a helyzet, hogy ez a mennyiség a vízkövesedést sem akadályozza meg, az a vízlágyítók dolga. Szerintem bárki kipróbálhatja és eldöntheti, hogy érdemes e használnia. Mi használjuk minden mosáshoz évek óta. Az illóolaj használatáról is ez a véleményem ki lehet próbálni, el lehet dönteni. Legnagyobb előnyüket a gép szagtalanításában látom, a lányom szerint a ruhák is puhábbak én ezt nem igazán tudom megítélni. Egy biztos a mosógép rendszeres karbantartását a használatuk mellett sem érdemes hanyagolni.
2023. máj. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
A ruhák egyedül az öblítőtöl lesznek puhák és illatosak, minden más csak a fejben hat.
2023. máj. 12. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!