Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mit lehet tenni, ha a mosógép...

Mit lehet tenni, ha a mosógép burkolata a tetején lepattogzik és rozsdásodik?

Figyelt kérdés

Elkezdett ez a fehér burkolat lepattogni a mosógép tetejéről. Alatta rozsdás. Ezzel mit lehet kezdeni, hogy ne rozsdásodjon tovább?


[link]



2023. máj. 14. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Venni másikat
2023. máj. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Leszerelni, lekaparni a laza festékréteget és rozsdamaróval lekezelni. Utána jó minőségű festékkel lekenni. Nem lesz szép, de a funkcióját betölti egy ideig.
2023. máj. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Régen lehetett kapni burkolati elemeket is, ma már nem ilyen egyszerű.

Vannak cégek, ahol homokfúvással, porszórással nagyon profi felújításokat tudnak végezni, de annak meg is kérik az árát.

2023. máj. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

2-es és mire keni rá a festéket?

Mert mire felkarfiolosodik és lepattan a festék, addigra a lemez már megszűnt alatta létezni. Ezek a mai gépek annyira vacak vékony lemezből vannak, hogy a festék vastagabb rajtuk mint a fém.

A csere a megoldás.

2023. máj. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha vastag lemezből van, akkor még lehet alatta anyag. A csere nem annyira egyszerű.
2023. máj. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csak nem Whirlpool? Azoknál tipikus hiba, és lehet is kapni másik lemeztetőt, ami persze ugyanúgy nem lesz örökéletű. A gyártó meg lepattintja magáról a felelősséget azzal, hogy ne hagyjuk nyitva az ajtót, mert megáll ott a víz.

Amúgy annyit lehet csinálni, hogy szétszeded, és a műanyag ajtóról le lehet szedni a lemezt, fémig csinszolni, alapozni, és spré, én mondjuk radiátorzománcot javaslok, mert az általános spréfestékek vackok, radiátorzománc meg azért elég tartós.

2023. máj. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egyébként Zanussi mosógép.


Megpróbálom lekezelni és újrafesteni.

2023. máj. 14. 15:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Én leszedném a tetejét és lecsiszolnám, ezután lefesteném.
2023. máj. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Előtte azért böködd meg csavarhúzóval, hogy milyen állapotban van a lemez. Ha átszakad, akkor annak már mindegy, neki se állj. És mindenképpen le kell szerelni, mert pont a hajlatban van a rozsdásodás. Ha a hátsó, nem hozzáférhető része festetlen marad, akkor onnan megint indulni fog a rozsdásodás.
2023. máj. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem is ilyen volt. Én nem mertem hozzányúlni. Pár hétre rá tönkre is ment az egész. Újat kellett venni. Csak 4 éves volt:( whirlpool)
2023. máj. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!