Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tracon túlfeszültségvédő...

Tracon túlfeszültségvédő elosztókról vélemény?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy mennyire megbízható védelmet tud adni ez a márka? A piacvezető APC-hez képest mennyivel gyengébb a minősége?

#elosztó #villámlás #Tracon #túleszültség
2023. máj. 16. 19:15
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Vettem egy ilyen Tracon cuccot pár napja és engem őszintén a 3 méter kábelhosszúság győzött meg, mert az APC elosztókat eléggé rövid kábellel szerelik és nálam fontos volt a minimum 3m kábelhosszúság.
2023. máj. 16. 19:21
 2/14 anonim ***** válasza:
Konkrétan nem ismerem, de a Tracon dolgok általában gagyi kínaik.
2023. máj. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
És ki van előtte építve az (villany)óránál és a lakás elosztóban a megfelelő szintű védelem? Mert ezek koordináltan működnek, és ha nincs meg a megfelelő fokozat az óránál (ahol bejön a villany házba) még a mért főelosztóba akkor nem sokat érnek.
2023. máj. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az említett termék kézikönyve:

[link]

szimpla, varisztoros/glimmlámpás T3-as/D osztályú "finomvédelem", önmagában csak kisebb túlfeszültségek - például egy nagyobb fogyasztó bekapcsolásakor a vezetéken végigszaladó feszültségtüske - kivédésére jó, túl nagy csodát ne várj tőle.


Nagyobb túlfeszültségek ellen a #3-as hozzászóló által említett, a villanyóránál elhelyezett T1-es/B osztályú, és a villanyóránál/az elosztónál levő T2-es/C osztályú védelmek kiépítése szükséges.

2023. máj. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Közvetlen villámáram ellen kell a T1.

A gyakorlatban meg az elosztó, ha jól teljesíti a dolgát, elég a többire, mivel a közelben vagy nem közelben lecsapó villám hatásai nem akkorák.

2023. máj. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ilyen kiépített védelem tudomásom szerint nincs a házban. Akkor ezek szerint biztosabbra mennék egy APC-vel vagy ezen védelmek hiányában ugyanitt lennék azzal is?
2023. máj. 17. 04:45
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a Traconnak egy hátránya van, nincsenek konkrét adatok, csak a felépítése látszik.

Ha az APC-nél van lekezelhető energia/csúcsáram katalógusadat, akkor az annyival jobb, hogy konkrétan ki lehetne számolni, hogy hány métere lecsapó mekkora csúcsáramú villám mekkora hurokban mekkora áramot kelt, illetve nyitott hurokban feszültséget, és ezt összehasonlítani.

Az én véleményem az, hogy az adott alkatrészekből összegyakott szerkezet nem tud egészen eltérően viselkedni.

2023. máj. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Jobban átnéztem és nincs túlságosan minőségi érzete ennek a Tracon elosztónak.. irtó könnyű is az egész, ami nálam mindig rosszat sejtet és a rajta lévő gombok is elég gagyinak tűnnek tapintásra is, arról nem is beszélve, hogy az elosztó alumínium burkolata meg is rázott mikor hozzáértem..


Ez a típus van nekem: [link]

2023. máj. 17. 12:31
 9/14 anonim ***** válasza:
40%

Ez értelmetlen hozzászólás az eddigi tárgyalásokhoz.


De ha már elkezdünk másról beszélni, az új Skodák sokkal jobbak, mint az 1000 MB volt.


Megjegyzem, alighanem szakadt a védővezető a konnektorhoz vezető áramkörben (vagy nincs is), akkor ráz.

2023. máj. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Még az lenne a kérdésem, hogy ez a típusú Tracon elosztó a leírás szerint túlfeszültség + túláram védelmet is tartalmaz. Ez esetben mit jelenthet a + túláram védelem?
2023. máj. 17. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!