Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mobil klíma 100-150 ezer...

Mobil klíma 100-150 ezer forint körül ér valamit és folyamatosan az ablakon kívülre kell vezetni belőle egy csövet vagy ez hogyan működik?

Figyelt kérdés
A rekkenő hőség ellen szeretnék venni egyet. Köszönöm.

#klíma #rekkenő hőség
2023. jún. 2. 11:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem vezeted ki a csövet a szabadba, akkor semmit sem ér.
2023. jún. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

A helyiségből elvont hőt ki kell vezetni valahogyan. A nem mobil klímáknál is van egy állandó cső kifelé. (csak az véknyabb)

Ha szobába kell, akkor nézz meg egyet működés közben mielőtt vásárolsz! Nagyon zajos.

2023. jún. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Jó,de mennie kell folyamatosan a nagy melegben,és elég hangos ami este zavaró tud lenni.legalább 3 KW-os kell.én kivágtam az ablakot hogy kiférjen a cső,mert ez volt a legegyszerűbb.esetleg csináltatsz egy másik ugyanolyan ablakot kerettel ha nem szándékozol a falat átfúrni.és csak azt az egy helyiséget képes lehűteni,az én szobám 4x4-es.
2023. jún. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon rossz a hatásfoka, hangos és a csövet valahogy ki kell vezetni. Jellemzően az ablakon át, ha nem akarod kifúrni a falat.


Szerintem kidobott pénz az egész. Inkább gyűjt egy normális oldalfali klímára.

2023. jún. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%
Ki kell vezetni a csövet, akkor ér is valamit, de nem túl hatékony és hangos. A split klíma halk, hatékony és amíg nincsenek kint fagyok fűteni is lehet vele 4x hatékonyabban mint hagyományos villanyfűtéssel (fagypont alatt is üzemképes, csak úgy már nem annyira hatékony). Nekem 150-ből beszereléssel együtt megvolt, igaz már vagy 6 éve, de azóta teszi a dolgát.
2023. jún. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
jajjajjajaouuj:((((
2023. jún. 2. 14:07
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha az oldalfali klímából nem "nyári" változatot veszed, hanem "fűtő"-t akkor télen egész olcsón fűteni is lehet vele. Én használom, 0 fok felett a fától is sokkal olcsóbb.
2023. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Szirty ***** válasza:

Hát igen, ki kell vezetni.

Ráadásul a kivezetett csövön keresztül kinyomja a szobában lévő, már lehűtött levegő egy részét is.

De létezik olyan változat aminek koaxiális (dupla falú) a kivezető csöve. Az annyival jobb, hogy a kivezetett levegőt is kintről pótolja.


A másik gond a fentebb felsoroltakon kívül az is, hogy nagy, állandóan útban van és gyűjti a vizet amit gyakran űrítani kell.

2023. jún. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
2023. jún. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%
Én tavalyelőtt a klíma helyett szigetelésre költöttem inkább. A szoba mennyezetét belülről kartonozva, közte kőzetgyapottal. Már nyáron is hűvösebb volt, és télen is kevesebbet kellett fűteni, ritkábban kapcsolt be a fűtés.
2023. jún. 3. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!