Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Whirlpool mosogatógép aljába...

Whirlpool mosogatógép aljába áll a víz?

Figyelt kérdés
Van egy régi kb 15 éves Whirlpool mosogatógépem aminek az aljába áll a víz 5-6 mosásonként. Nagyon szépen mosogat ezért nem akarom lecserélni, viszont nem tudok rájönni hogy pontosan melyik cső ereszt. Meg kell ilyenkor dönteni és akkor megy újra. Arra gondoltam hogy kifúrom az alját és egy lavorba felfogom a vizet. Jó megoldás lehet?
2023. jún. 23. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a csővel van gond, hanem a szivattyú szimeringjével. Beko mosogatógépem volt előtte,(az is kb 15 éves lennemist) ami lényegében ugyanúgy Whirlpool, mivel mikor akartam venni hozzá másik szivattyút, akkor azt találtam, hogy mindkét márkába ugyanazt tették. Sajnos szimeringezni meg nem lehet, mert azt még a csigaház összesütése előtt tették bele. Csapágyakat viszont sajnos így sorban, kb évente ette, míg aztán lecseréltem 10 évesen.

A gép meg azért áll le, illetve megdöntés után indul újra, mert a fenéklemezben van egy úszókapcsoló, és ez tilt le, ha ott áll a víz.

[link]

2023. jún. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Talán elég lenne a szintkapcsoló csövét kipucolnod.
2023. jún. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2/2 bocsi de tudnál egy képet küldeni a szintkapcsoló csőről?
2023. jún. 23. 19:41
 4/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Van egy cső, ami felfelé megy és egy szenzorban végződik. Nem nehéz megtalálni.

A csőben változó nyomást érzékeli a szenzor, ami egy membrán mozgatta vasmag egy tekercsben, az meg egy rezgőkör része, amit figyel az elektronika.

2023. jún. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!