Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Most véletlenül meghallottuk,...

Gungasam kérdése:

Most véletlenül meghallottuk, valamiért hangosan zúg, zuborog a bojlerünk mikor vizet veszünk fürdéshez.Azelőtt ezt nem tapasztaltuk. Vajon miért és lehet, hogy ez normális?

Figyelt kérdés
A bojler nem a házon belül van , hanem kívülről érhető el benn a kazánházban, ezért ha ezelőtt is zuborgott hát nem igazán hallhattuk meg. De most épp kinn cigizett a fiam és az esti csendben meghallptta. Kétszáz literes nagy dög. Lehet talán húsz éves is, a házban volt mikor 2021-ben költöztünk be. Ugyanabban az évben, nyáron vízkőtelenítettem, az anód rendes vastag rúd volt benne. Keveset használták az előző lakók vagy cserélték.Én már cseréltem volt elégett huzalt, kapcsolót, hőszabályozót(korlátozót). Eddig sosem zuborgott, talán sok vizet vettünk egyszerre, én előtte zuhanyoztam közben a másik fürdőben kádfürdőt vett a fiam és ezután még a nejem is kádba szállt az előző fürdőszobában. Arra gondolok, hogy talán sok hideg víz áramlik bele és ez ad ilyen hangot mivel épp vesznek vizet a rendszer másik végén ettől szívó hatás léphet fel a nyomó oldalon.

2023. júl. 1. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha lerohad a csapoló cső vége, akkor ilyen jelenséget produkál. De attól még jó.
2023. júl. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a "megnyugtató" választ!
2023. júl. 2. 08:27
 3/6 A kérdező kommentje:
Mi az a csapolócső? Hol van a bojlerben vagy bojleren?
2023. júl. 2. 08:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Búvárcsőnek is mondják. Így rákeresel, találsz csomó képet rőla. Felnyúlik a bojler tetejére, hogy onnan vegye a meleg vizet.

Ha a bojler éppen fűt, akkor lehet fora hangja ahogy a forró fűtőbetétre rááramlik a hideg víz.

2023. júl. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Leánykori nevén melegvizes cső, vagy merülőcső.

[link]

[link]

[link]

2023. júl. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az idén is vízkőtelenítek és ez alkalommal megismerkedem közelebbről a búvárcsővel is!
2023. júl. 2. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!