Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mikrohullámú sütő változó...

Törpilla57 kérdése:

Mikrohullámú sütő változó "viselkedése" mitől lehet?

Figyelt kérdés
Tapasztalt már olyat valaki, hogy ha délelőtt melegítjük a kávét, akkor 2x annyi időre kell betenni, mintha délután melegíteném? Sőt a délutáni ugyanazon idő alatt szinte felforr a kávé. Tudom, viccesen hangzik, de valóban ezt tapasztaljuk már évek óta. Ugyanabban a pohárban, ugyanannyi kávé-adagról van szó. Mi lehet az oka?

2023. júl. 12. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha én pl. zsömlét olvasztok ki, leveszem a teljesítményét 25%-ra, így egyenletesen melegszik át, egyébként kívül forró, belül hideg.

Ha úgy hagyom, a következő melegítés is ilyen lesz.

Ha valaki lenullázza utánam, akkor viszont alapból 100% teljesítménnyel indul.

2023. júl. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
A betett víz alap hőfoka okozhat esetleg eltérést nem mindegy, hogy hideg, v 30 fokra felmelegedett vizet kezd el melegíteni, ez sokat számít. Próbáld ki azonos alaphőfokú vízzel. Ha így is csinálja akkor kérdezd rá az Ezotéria oldalon.:D
2023. júl. 13. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2/2-nek: Jót mosolyogtam az utolsó mondaton. Nem akartam senkit megviccelni, tényleg ezt csinálja már hosszú ideje. Féltem megkérdezni, mert majd hülyének néznek...A kávé meg mindig ugyanolyan hőfokú, mindegy hogy délelőtt v. du. tesszük be.
2023. júl. 13. 05:33
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hiszek én neked csak ép magyarázatot nem tudok adni.:D A víz eltérő hőfoka volt az egyetlen tippem.
2023. júl. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy próbálsz segíteni, de valóban az a helyzet, hogy mindkét időszakban ugyanannyi mennyiség, ugyanolyan hőfok, és kávé. Marad az ezotéria... (ha lenne mosolygó fejecske, idetettem volna)
2023. júl. 14. 05:52
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mondják az öregebb szakik, hogy a gépeknek lelke van és ezért érzéssel kell bánni velük, mert különben gonoszkodnak.:D
2023. júl. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!