Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Régi szovjet kávédarálóhoz...

Régi szovjet kávédarálóhoz honnan tudnék szerezni tetőt?

Figyelt kérdés

Kitört belőle egy kis darab sajnos.

Ilyen gépről van szó: [link]



2023. júl. 18. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Esetleg valami aukciós oldalon:

[link]

szerezhetsz donort, vagy pillanatragasztóval megpróbálhatod visszaragasztani, vagy 3D-nyomtatóval nyomtattathatsz "cseretetőt".


Vagy hagyod ezt az orosz, agresszor "beteg állatot" (ahogy NoÁr - a szervezet neve - is kimondatta) és veszel helyette egy haladó, USA-beli terméket ( [link] ), mert az a menő (jó, ez irónia volt). ;D

2023. júl. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Piacon például hátha árulnak.

Régi húsdarálókhoz is találtam alkatrészeket pár éve.

2023. júl. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 Vettem anno egyet, és a modern csodamasina 3 hónap alatt tönkrement... Ez meg 33 éve bírja, szóval szeretném megreparálni. Így is használható törött tetővel csak macerásabb :(
2023. júl. 18. 16:07
 4/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Politikát kérdezte itt valaki?

Volt az emlékezetes Kern András:

"Rohadj már le a kivehető ajtóddal együtt!"

Unintelligens emberek viszik bele a politikát olyan témákba is, ahol a kutya sem kíváncsi a véleményére.

2023. júl. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Pár ezer forintért hozzádvágnak egy vadonatújat.
2023. júl. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
44%

Előbb nem tudtam a témához szólni, mert elterelte a figyelmet egy alacsonyabb rendű dolog.

De tudjál róla, ezek a régi pengés "kávéőrlők" teljesen alkalmatlanok a célra, a kávébabot tönkreteszi, megégeti, porítja, szemcseméret nem beállítható. Gyártmánytól függetlenül, hiszen magyar típusok is léteztek.

Magam részéről az őrlővel egybeépített automata gépek váltak be legjobban, vagy olyan őrlőt kell vásárolni, ami normális kúpos rendszerű, akár kézi vagy elektromos.

Lehet, hogy régen hiánypótló volt háztartásokban, de komolyabb helyeken soha nem használtak ilyen kacatokat (presszók, vendéglátás stb.).

Egy érdekesség, amire fiatalok nem emlékezhetnek, voltak valamikor olyan önkiszolgáló üzletek, ahol az előtérben őrlőgép állt rendelkezésre. Valaki vásárolt kávébabot, belehányta a gépbe, egy tasakba leőrölte, így vitte haza.

Kádár-rendszer.

2023. júl. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ezeknek mondhatod, úgy sem értik meg. Én már megtanultam más kávéőrlős kérdések alatt. Isten igazából ez a daráló még mák és dió ledarálásához sem optimális, mert az ízek akkor jönnek ki igazán, ha homogénre darálják (ugyanúgy, mint a kávénál is). De ezt sem fogom erőltetni, mert tudom, hogy ezt sem érti meg senki.
2023. júl. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés kedves 6. és 7. ;)
2023. júl. 19. 00:24
 9/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

8.

Egyáltalán nem kérdés, hogy a Gyakori Kérdéseken leszólják a szakszerű válaszokat.

Csak visszaéltek vele, hogy nincs már egy normális magyar fórum, ahol a szabadidőt el lehetne tölteni.

Amikor te azt mondod, hogy "nem ez volt a kérdés", kvázi hülyének nézed a másikat, értelmezési zavarosnak.

Ez pedig különösen sértő, ha valaki még könyveken nőtt fel, magyar irodalmon, ahol még bambán vigyorgó szmájlik sem voltak.

2023. júl. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

#9: A kérdezőnek abban teljesen igaza van, hogy nem ez volt a kérdés.

Nem a nyafogásodra kíváncsi. Nem a nosztalgikus Kern András-idézetekre. Nem a kávésznob "azzal kávét őrölni szentségtörés"-ömlengésre.

Egy fedelet akar a szovjet kávéőrlőjére. Ezt a választ pedig az első kettő válaszoló válaszolta meg: vagy beszerez egy másikat donorként, vagy megragasztja, vagy legyártatja, vagy újat vesz.

2023. júl. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!