Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tejhűtő, kompresszor felforrós...

Orsitej kérdése:

Tejhűtő, kompresszor felforrósodott de működött, de nem hűtött. Szerelő eltávolította az indító kompresszort. Most 3 percenként ki be kapcsol a kompresszor és nagyon lassan hűt. Mi lehet a probléma, az indító kompresszor eltávolítása okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

#tejhűtő #indító kompresszor
2023. júl. 19. 16:07
 1/4 A kérdező kommentje:
A szerelő az indító kondenzátort távolította el, ez okozhat problémát a tej hűtése során? Nagyon lassan hűt, a kompresszor 3 percig működik, majd 3 percet pihen, majd újra bekapcsol amíg el nem éri a beállított hőmérsékletet.
2023. júl. 19. 16:11
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a motorvédő kapcsoló állítja le 3 perc után. Értsd: túlmelegszik a kompresszor.

Ha eltávolította, akkor hogyan indul el?

Fura egy kérdés ez így...

(Főleg a mai többi hasonló kérdés tükrében!)

2023. júl. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szirty ***** válasza:

"A szerelő az indító kondenzátort távolította el"


Talán fölöslegesnek ítélte az ottlétét? A gyártó tévedett? :-o

2023. júl. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

idézem a privit:

"Kedves Anonim! Köszönöm, az ön válaszát vártam. Ma 1,5 órát kerestem a tejhűtőm okát a neten, mindenféle leírásokban, utána regisztráltam ide, ezért kissé pontatlanul írtam a kérdést.

Tehát egy 100 literes tejhűtőről van szó, Frigomilk G1 típus. A szerelő sima hűtőszerelő, bár elvileg ennek a javításához nem kell tejhűtőhöz érteni. A szerelő elég bunkó volt, vagy rosssz napja volt, amikor kérdeztem tőle valamit azt válaszolta minek kérdezek ugysem értek hozzá. Ezért próbálok utánajárni, hogy felkészülten hívhassam fel. Kiinduló probléma: Tejhűtő elkezdett hűteni, majd a hűtés valamikor az éjszaka folyamán leállt, én reggel láttam h gond van, a tej 13 fokos volt (2 helyett), a kompresszor zúgott, és tűz forró volt. Kikapcsoltam és kerestem szerelőt. Tehát a kompresszor mellett volt rögzítve egy indító kondenzátor Facon típusú. Azt szerelte ki a szerelő, azt mondta erre nincs szükség, megoldotta máshogy, de nem mondta el mit csinált. Korábban a tejhűtő kb 1 óra alatt lehűtőtte a tejet 2 fokra, most 2-3 óra ugyannyi tej hűtése, ami a tej szempontjából nagyon kedvezőtlen. Korábban beindult a hűtés és akkor állt le a kompresszor amikor elérte a 2 fokot. Most miután elindul a kompresszor, kb 3 perc múlva lekapcsol, 3 percet 'pihen' utána újra bekapcsol kb 3 percet működik, hűt, utána újra lekapcsol, ez addig megy amíg el nem éri a 2 fokot. A kompresszor működés közben nem melegszik fel, kellemes meleglangyos. Valószínű amíg működik a kompresszor nem tudja kellően áthűteni a hűtendő tejet, ezért nagyon lassú, DE ez miért van? A kiszerelt indító kondenzátornak ehhez lehet köze? Én azt találtam annak feladata hogy segítse a kompresszort a bakapcsolásnál hogy könnyebben induljon el. Nagyon köszönöm a segítséget"

2023. júl. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!