Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 💡 Ez a fogyasztásmérőhely...

💡 Ez a fogyasztásmérőhely szabványos ?

Figyelt kérdés

Ez egy ikerházban(!) található, a falba építve.

(2020-ig volt használva ez a mérőhely)

[link]

[link]

[link]


Hol tudok utána nézni a mérőhelykialakításnak, amit a szolgáltató már szabványosnak talál ?

Mert így (amilyen tudatlan vagyok e téren), bármire rá vehet...kiszolgáltatottnak érzem magam. Bármit mondhat...


És ahogy az első másodpercben megemlítettem a telefonban a "mérőhely hitelesítést" - úgy felcsillant a szemük,de úgy...

Egyből a címet kérték, és hogy már holnap megnéznék...

Pedig csak a hitelesítésről volt szó, de már a MÉRŐHELYSZABVÁNYOSÍTÁS-ról beszéltek...

A "regisztrált villanyszerelők" többségének első mondata, hogy vásároltatna egy "KÉSZ" dobozt, majd a felszerelésért elkérne cirka ~300.000 forintot...

(anélkül, hogy látta volna...-.-)'


Elképzelhető, hogy nem csak a "KÉSZENVÁSÁROLT" MÉRŐHELY szekrény az elfogadott ?



#szabvány #villanyóra #energiaszolgáltató #fogyasztásmérőhely #mérrőóra #mérőhelyszekrény
2023. júl. 20. 01:00
A kérdező szavazást indított:
Szabváyos
Félig szabványos (kiegészítés szükséges)
Nem szabványos
5 szavazat
 1/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
64%

2020-ban miért lett megszüntetve?

Mit szeretnél hitelesíteni, szerinted mit jelent a fogalom? A mérők (pontosságának) hitelesítése nem helyszínen történik.

Korábban a mechanikus mérőket kicserélték, a régi szakműhelybe került, felújításra. Ha észreveszik, hogy valaki belepiszkált, mágnesezte, azt nem akarod tudni...

Most meg már elektronikus mérőket szerelnek fel.

Van egy olyan szabály, hogy a régi lakások rendszere is működhet máig, de amennyiben felújítás történik, azt már csak az új szabványok szerint lehet, EPH stb.

Ha kikötnek egy lakást, visszakötés csak szabványosítás után.

Noha nem vagyok villanyszerelő, majd pontosítanak mások, ezért azt nem tudom, hogy a képen szereplő, elavult mérőhely működhetne-e mai napig ebben a formában, amennyiben nem lett volna megszüntetve.

2023. júl. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A képek alapján ez semmiféle előírásnak sem felel meg.
2023. júl. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

A "regisztrált villanyszerelők" többségének első mondata, hogy vásároltatna egy "KÉSZ" dobozt, majd a felszerelésért elkérne cirka ~300.000 forintot...


(anélkül, hogy látta volna...-.-)'



Mert az áramszolgáltató csak azt fogadja el. Ha szart csinál a szerelő a szolgáltató kötbérezteti a reg. szerelőt. Neked sem jó ha olyat vetet meg veled amit senki nem vesz át. Telefonra nem sajnáljátok a félmilliókat, normális szerelő meg azonnal élősködőnek van titulálva, amikor le akarja cserélni az 50 évvel ezelőtti vackokat...

2023. júl. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A mérő hitelesítés és a szabványosítás külön fogalom.

Hitelesítés az az hogy pontosan mér-e a szabványosítás pedig, hogy megfelel-e a mai szabványnak. (Ma már telekhatárra, tipizált műanyag mérőhely kéne, de egyébként ez a kihelyezés csak pénzlehúzás, az ügyfélnek semmi előnye belőle, ráadásul egy ideje külön szekrény kellene magának az órának és a kismegszakítónak is)


Egyébként ez egy lekötött/kikapcsolt mérőhely? Normális esetben ha kikapcsolt mérőhely, magának az órának se kéne már ennyi idő után fent lennie. Mert ha csak a kismegszakító van lekapcsolva, és a 16 A (ha jól látom) kismegszakító elég teljesítményt add számodra, akkor én biztos nem csinálnék egy rakás pénzért új mérőhelyet.

Amit megtehetsz (és nem is kell a szolgáltató hozzá, csak síma szerelő) az a felső olvadó biztosíték tábla cseréje kismegszakítókra és AVK beépítés, földelés kiépítés (Bár valszeg az van a fekete gégecsőben)

2023. júl. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez biztos, hogy nem.
2023. júl. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#1.) Sokat számláztak (többet mint a fogyasztás --> sokkal többet).

Aztán előbb kötötték ki az áramot, minthogy le ellenőrizték volna a mérőóra állást, hogy valóban van-e tartozás (nem volt, sőt még túlfizetésben is voltunk...) De valamiért a protolkoljuk az hogy előbb kiköttetnek aztán ellenőriznek :/


#3.) 2014-es telefonom van (közel 10 éves) és 10e forint. És mint írtam nem is látta a "vackot" a szerelő, de már anélkül kezdtek bele a történetbe...


#4.) Tudom, hogy külön fogalom - épp ezért voltam kiakadva. Hogy mérőórahely hitelesítésről beszéltem - de már szabványosításról volt szó...

2020-ban kijöttek és az oszlopról lekötötték a betápot. Az óra maradt.

Az elgondolás jó (ÁVK+kismegszakítók csere) viszont kérdés, hogy maradjon-e a az óra felett, vagy az már máshová kerüljön. A gégecső esetében pedig valszeg igazad van és az egy földelés lesz ! ;)


#2./5.) például ? :) Ha az olvadóbiztosítékok kikerülnek - és csak az óra és a főkapcsoló marad ? Akkor a mérőórahely már szabványosnak mondható ?

2023. júl. 23. 20:23
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Azóta sincs visszakötve az betáp?

Ez azért gond, mert 1 évig visszakötnek a régi hálózatra, de 1 év után új hálózatot és szabványos mérő helyet fognak követelni. Legalábbis a hivatalos procedúra szerint...

A kismegszakító ebbe a szekrénybe maradhatna az óra fölött nem azzal van a gond. Az a új szabványos fölé is kerülhet.

Egy mostani szabványos mérőhely pl így néz ki (Telekhatáron): [link]

2023. júl. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

") 2014-es telefonom van (közel 10 éves) és 10e forint. És mint írtam nem is látta a "vackot" a szerelő, de már anélkül kezdtek bele a történetbe..."


Nem konkrétan neked szól a válasz ezen része, ezért is a többes szám....


Igazából mit nézzen rajta? Kérsz egy szabványos mérőhelyet, ami nála be van árazva. Nem fog felelősséget vállani olyan vacakért, amit nem ő kötött be, a mérőhelyed legalább 50 éves vagy több, a mai igényeknek nem felel meg, semmilyen szempontból...


Ha bemész egy étterembe, ott is fix ára van a ránott húsnak, nem édekli az éttermet, hogy hoztál magaddal evőeszközt meg sót, borsot...

2023. júl. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!