Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van egy makita dtd152z ütvecsa...

Van egy makita dtd152z ütvecsavarózóm, amit 3ah akksival használok, viszont nem olyan erős, a sima csavarbehajtó tovább csavaroz. 5 vagy 6ah-val jobb lenne?

Figyelt kérdés

2023. júl. 22. 17:19
 1/2 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Erősség (teljesítmény, áramterhelhetőség) és időtartam (Ah-kapacitás) két fogalom.

Van viszont olyan is, amikor a nagyobb Ah-kapacitáshoz kisebb terhelhetőség, nagyobb belső ellenállás társul.

Ennek oka, hogy nagyobb kapacitáshoz nagyobb elektródafelületet kell betekerni az adott térfogatú tokba, de az már vékonyabb lemezből illetve kisebb szeparációs távolsággal lehetséges csak. Valamit, valamiért.

Tehát innen kellene újraindítani, hogy mi a gondod.

2023. júl. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy két külön fogalom. Most nem az a kérdés, h egyes lítium cellák milyen C értékkel terhelhetők stb, mivel nincs pontos leírása ezeknek az akkuknak legalábbis nem találtam eddig, ezért nem tudom érthetőbben feltenni a kérdést, valszeg ez csak tapasztalat útján lehet, aki használja is ezeket az akkukat...
2023. júl. 22. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!