Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az akkus fúrók akkumulátorját...

Az akkus fúrók akkumulátorját hogy kell értelmezni?

Figyelt kérdés
Vettem az interneten egy 850mAh-es fúrót, Ni-Cid-eset. Mondom magamban hogy a telefonom 3000mAh és nincs nagy fogyasztása mégis egy nap alatt lemerűl. Azt hallottam hogy a fúróknál máshogy kell kalkulálni, de mégis hogyan?

2016. okt. 3. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Az akkuban rejlő energia az áram és a fesz. szorzata durván.

A telód 3,7 V x 3 Ah = 11,1 Wh

A fúró ? V x 0,85 Ah = számold ki Wh

2016. okt. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jaa így már világos :D 18V egyébként. Köszi!
2016. okt. 3. 16:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Ritka az az akkus fúró-csavarozó munka, melyik folyamatos igénybevétellel jár. Az akkus fúrógépek akkuinak kapacitása egészen durván 1000 mAh, de a feszültség változik 10-18 V között. Ezen értékekkel az átlag fúró-csavarozó munka úgy végezhető, hogy amire lemerül az akkuja, a másik feltöltődik.

A Ni-CD évtizedek óta bizonyított ebben a szerepben.


Tökmindegy, mit tud a telefonod. :)

2016. okt. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezért is zavart össze mert ez a dög akku több mint fél kiló, és 2x kevesebbet bír mint a 100g-os telefon akku
2016. okt. 3. 17:18
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ezért is zavart össze mert ez a dög akku több mint fél kiló, és 2x kevesebbet bír mint a 100g-os telefon akku"


Másfélszer többet.

És annyi a különbség hogy nagyon jól terhelhető, rövid időre a névleges terhelőáram többszöröse is kivehető belőle.

2016. okt. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fúróban 5 db gyengébb cella van sorbakötve, így magasabb a feszültség. Az egyenáramú gépek nyomatékosabbak a feszültség növekedésével, ezzel elérhető a teljesítmény növekedése anélkül hogy nagyobb áramot kellene elviselnie az alkatrészeknek.
2016. okt. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bonyolult volt ez eleinte nekem, mert a pót akkut egy 100Wos SMD ledhez akarom majd használni. Ezért is néztem fúrót mert így dupla haszonom lehet (2akku +fúró) mert a mostani áramforrás bír vagy 10percet az SMDvel
2016. okt. 3. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!