Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi lehet a gond, ha az összes...

Mi lehet a gond, ha az összes elektronikus gép/eszköz a házban csak villog illetve felvillan, de nem működik?

Figyelt kérdés

Egyik pillanatról a másikra egyszercsak nem kapcsolt fel a villany/lámpa a szobába, a hűtő digitális kijelzője ég, viszont ha kinyitom a világítása csak villog, és nem is hűt, fagyasztó szintén. A mikró sípol ha áramot kap (ha bedugom), de a kijelzője szintén csak villog. A tv ki van kapcsolva ezt jelzi a pirosan világító pötty, de nem kapcsol be. A lámpák az egész házban nem égnek. De ha bedugom a telefonom tölteni akkor azt tölti...

A biztosítékokat nem csapta le semmi, már megnéztem, viszont a villanyóra kijelzője is csak villog.

Most lekapcsoltam a biztosítékokat, így jelenleg semmi nincs áram alatt, mert nem tudom mi van!

Szóval mi lehet ez? Zárlat lett az egész házban?


2023. júl. 23. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ismerősnél akkor volt hasonló, amikor a Fi relé vezetékével történt valami (melegedett és fura szagot éreztek), lámpák villogtak. Bár ott más háztartási készülék úgy tűnt normálisan üzemelt. Régen volt már ez az ismerősnél, nem nagyon emlékszek, csak arra: ez volt a probléma.
2023. júl. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

" Zárlat lett az egész házban?"

Nem zárlat.

Inkább szkadás.

Nulla szakadás leginkább.

De a kérdésed alapján nem javaslom a javítást, szerelőt keress, az megoldja.

2023. júl. 24. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsold le a villanyóránál a kismegszakítót és kapcsold vissza. Aztán próba.
2023. júl. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3. Már próbáltam párszor, de már nem is villog semmi, az óra is teljesen "halott"...

Az eon honlapján írnak a közelemben tervezett áramszünetről, viszont engem elvileg nem érint.

Valószínűleg szerelő lesz ebből.

2023. júl. 24. 10:18
 5/5 A kérdező kommentje:
Visszajött az áram és minden működik! Akkor gondolom nem nálam van/volt a hiba igaz?
2023. júl. 24. 12:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!