Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Magyarországon szeretném...

Magyarországon szeretném használni a belinkelt adaptert (ezt mellékelték az éppen kiszállított mini pc-hez), melynek csatlakozója - milyen országbeli?

Figyelt kérdés

[link]


(Nem ebay-ről vettem amim van, viszont a model nevére rákeresve ez volt az egyik találat, és tényleg így is néz ki amim van.)


Azért kérdezem mert rendelnék hozzá hálózati átalakítót.



máj. 16. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amerikainak tűnik (Type-A)
máj. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tessék: [link]
máj. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bemenete 100-240 volt váltóáram, tehát itthonra is jo.

Vegyél egy ilyet hozzá:


[link]

máj. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 BeefEater ***** válasza:
77%

Ez egy 12V 3A adapter szabványosnak kinéző DC csatlakozóval.

Az utazó adapterrel működne, én mégsem javasolnám, mert az amerikai szabványú csatlakozónál meg tudod érinteni a feszültség alatt álló érintkezőt ami halálos áramütést okozhat. Ezt az utazó adapter nem oldja meg, az EU szabványú dugó viszont igen. 5000 Ft-ért szerintem kapsz új tápegységet is.

máj. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azóta már vettem. Conradban 1900-ért, azonnal adták, a mini pc pedig rendben működik vele.

Viszont köszönöm a figyelmeztetéseket is, most egy kicsit megijedtem hogy akár rossz helyre is nyúlhatok (áramütés), eddig nem volt gond mert olyan helyen van ahová nem nyúlkálok véletlenül.

máj. 19. 15:00
 6/7 anonim ***** válasza:

"egy kicsit megijedtem hogy akár rossz helyre is nyúlhatok "

Nem tudsz.

máj. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BeefEater ***** válasza:
51%

#6:

A képen egy Észak-Amerikai szabványú adapter van. A dugó villáit bedugás és kihúzás közben véletlenül meg lehet érinteni. Az összes európai szabványnál ez megoldott. Ha van otthon egy USA szabványú dugód (mondjuk laptoptól) meg valami, amibe bele tudod dugni (mondjuk egy "deathdapter" - ez a szabványtalan utazó adapterek gúnyneve), akkor ki tudod próbálni, hogy bedugás közben még odaérhet az ujjad mikor már érintkezik a dugó. Nyilván, ehhez úgy is kell fogni, de az USÁ-ban 120 V van (a földhöz képest), Euópában 230 V. és egy jó szabványnak pont az ilyen balesetek ellen kell védenie.

máj. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!