Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Eladtam egy elektromos terméke...

Eladtam egy elektromos terméket kapcsol hibával hirdettem,majd 4hónap múlva jelezte hogy nem tudja használni, de állítólag csak 3hete használja, vissza akarja hoznia több hibát is jelez fizessem ki a javitásokat. Köteles vagyok vissza venni?

Figyelt kérdés
2023. aug. 20. 12:57
 1/9 szántóvető ***** válasza:
81%
nem.
2023. aug. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Nem
2023. aug. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%
Magánemberként nem kell garanciát vállalnod, de ha felnyom a NAV-nál és kiderül, hogy túl sokat forgalmazol (figyelik állítólag a Jófogás, Vatera és hasonló felületeket), abból lehet gondod. A büntetés mértéke nem vicces.
2023. aug. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Hiába minősítenek le "okosok".

Mi, vállalkozók kénytelenek vagyunk megfizetni a szükséges költségeket.

Csak szóltam, hogy akinek nincs megfelelő jogosultsága, megszívhatja, de csúnyán.

2023. aug. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
4) téged fizetnek azért hogy hülyeségeket írkálj? Magánszemélyként is el lehet adni egy mosógépet.Az adót megfizette a vásárló aki újként vette, innentől fogva pedig azt csinál vele amit akar.
2023. aug. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

5. Nem tűnt fel, hogy ezt én is írtam, mi bajod van neked?

Nem tudsz olvasni?

Csak gyakori tapasztalat, hogy akik ilyen eladásokkal foglalkoznak, nem aprózzák el. Csak figyelmeztetni próbáltam, hogy megszívhatja, de durván.

2023. aug. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ptk. 6:157.§ A kötelezett hibásan teljesít, ha a szolgáltatás a teljesítés időpontjában nem felel meg a szerződésben vagy jogszabályban megállapított minőségi követelményeknek. Nem teljesít hibásan a kötelezett, ha a jogosult a hibát a szerződéskötés időpontjában ismerte, vagy a hibát a szerződéskötés időpontjában ismernie kellett.


Ha hibásként volt hirdetve és megvette, akkor nem hivatkozhat arra, hogy nem tudta hogy hibás.

2023. aug. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

Mérnök Úr! Tessen szíves utánaolvasni a dolgoknak. Újabban a magánszemélyeknek is kell bizony kellékszavatosságot vállalniuk az eladott kacataik után.


Az már más kérdés, hogy hogyan lehet biztonsítani 4 hónap után, hogy egyáltalán a kérdezőtől vette azt a cuccot a vásárló és egyeáltalán ugyanarról a termékről van-e szó és az eladó tudott-e a hibáról, tájékoztatta-e a vásárlót a hibáról, stb. Mivel az ilyen ügyletekről semmi papír nincs, meg általában tanuk sincsenek, kb lehetetlen igazságot tenni.

2023. aug. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem. Mindenesetre a hirdetésről legyen bizonyítékod, hogy tényleg volt benne tájékoztatás a hibáról.
2023. aug. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!