Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Aki ivott már igazán finom...

Aki ivott már igazán finom kávét (espresso vagy bármi más kávé különlegességet) illetve tudja is, hogy hogyan kell elkészíteni azt úgy, hogy ne "sima otthoni" kávé legyen, az kérem írjon már pár szót arról, hogy milyen dolgokon múlik a titok! ?

Figyelt kérdés

Nyár elején voltam Olaszországban és ott ittam egy kávét (több helyen is, DE sikerült megtalálnom egy olyan helyet, ahol úgy készítették, hogy olyat még életemben nem ittam!!) ami teljesen más fogalmat adott nekem a kávéról.

Ez egy espresso volt és nem csak ilyen bronz crema volt a tetején, hanem már átment csokis barnás árnyalatúba.

Annyira finom volt, ízes, aromás, kicsit sem víz ízű, hogy ilyet még nem ittam.

Hozzá kell tennem, hogy nem napi szinten iszok kávét, hanem csak alkalmakkor amikor finom kávé illatot érzek valahol (de ez lehet egy sima lángos sütőnél is, vagy valami jó étteremben).

Szóval nem fogyasztok minden nap, inkább kivételes esetekben, de eddig még ilyet nem ittam.

Pont azért nem fogyasztok többször kávét, mert egyszerűen nem ízlik, hol víz ízű, hol nincsen benne semmi aroma... szóval nem futottam még bele eddig igazán jó kávékba.


De érdekelne, hogy milyen géppel lehet igazán finom kávét készíteni.

Ennek milyen feltételei vannak, hogy ne csak egy sima lefőzött otthoni kávé legyen.


Aki járt már hasonlóképpen, hogy teljesen el lett varázsolva egy kávétól és rájött, hogy amiket eddig ivott az sehol sincsen A Kávéhoz képest, illetve -nagyon fontos- tudja is, hogy hogyan és mivel kell ezt főzni, az kérem ossza meg velem a tapasztalatait! :D


Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!



2023. aug. 27. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem az ilyen habos-babos kávékat, úgyhogy én kotyogósban főzök, ha finom kávéra vágyok.

A Cafe Frei-féle Costa Ricai kókuszos a kedvencem, egy keveset teszek a kotyogósba, nem lapítom le, csak elsimogatom. Ha lelapítod, lassabban szűrődik át rajta a kávé, ami kihozza a savasabb ízeket, én azt nem annyira szeretem.

Utána forralok vizet, azt öntöm bele a kotyogós tartályába, rácsavarom a tetejét és úgy forralom tovább. Ha hallom, hogy elkezd kotyogni, várok kb. 3-4 másodpercet és lekapcsolom. Általában itt szokták elrontani, hogy túl sokáig hagyják égni alatta a lángot, így odaég és kellemetlen íze lesz. Ha vége a kotyogásnak, azonnal lehűtöm a tartályt (engedek rá hideg vizet), és áttöltöm a kávét fémpohárba vagy rögtön csészébe.

Teszek hozzá tejet (én elég sok tejjel iszom, kb. kávé-tej 1:3 arányban), és a Lidl-ben kapható, Cologran márkájú folyékony édesítőből kb. 10-12 cseppet ( [link] ). Nagyon finom, telt és aromás ízű lesz így a kávé.

Ja és fontos, hogy ha nagyon "csőízű" nálatok a víz, akkor használj valamilyen bolti vizet, mert a rossz ízű víz nagyon tönkre tudja tenni a kávét.


Egyébként ha írsz a modiknak e-mailt, és átrakatod a kérdést az ételek kategóriába, biztos kapsz választ baristáktól is.

2023. aug. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
18%
Ha a kávé finom lenne, kisgyerekek nem köpnék ki azonnal.
2023. aug. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

A titok a szeretet!


Édesítő kapszulát ne használj, barna cukor jobb+ tejszínhab vagy tejhab por.


Élményre vársz darálós kávegép de a már porban lévő (nem instant) is finom, de ez egyéni preferencia

2023. aug. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék. Itt mindent megtalálsz a kávézásról

2023. aug. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

A legfontosabb, hogy jó kávét vegyél valamely "specialty" helyről, illetve kezdj el használni csapvíz helyett szűrt vizet (biztos láttál már vízszűrő kancsókat, szinte minden nagyobb boltban van a Spartól a Lidln át a Media Marktig).


Kávét többféleképpen lehet készíteni, de a presszó sajnos egy nehéz és drága műfaj. Először is mert a legfontosabb eszköz a kávédaráló, de az olcsóbbak teljesen eltérő méretű szemcséket csinálnak, ezért alaphangon ez 60-80 ezer Ft. Erre rájön a presszógép, ahol az olcsó gépek szintén nem tudják a főzés ideje alatt biztosítani a megfelelő hőmérsékletet és nyomást, itt is 150 000 Ft-nál kezdődnek a gépek.


Alkalmi kávéivóként én csak elmennék inkább egy specialty kávézóba. Ha szűkös a kereted és szeretnél otthonra mindenképp, akkor viszonylag intenzív, de nem presszókávét tudsz csinálni a kotyogóssal (ld. 1-es válasz), esetleg AeroPress-szel. Ebben az esetben őröltesd le a kávét ott, ahol veszed.

2023. aug. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Szemeskavé

Kávédaráló

Kávéfőző, 15 bar-os, karos

Némi gyakorlás


Igazából több nem kell egy jó eszpresszóhoz.


Kúpos őrlős darálót használtan ki lehet fogni 50 ezer körül.

Alap gaggia karos gép szintén megvan 50-60 körül.


Persze vehetsz egy szettet 500 ezerből is, de nem lesz 5x finomabb a kávé, csak egy kicsit szebb, csillogósabb a konyhapult.

2023. aug. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Alap gaggia karos gép szintén megvan 50-60 körül."


Hol tudsz ennyiért szerezni? :O

2023. aug. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A benne lévő főegységek megegyeznek a 3x drágább classic változattal.

2023. szept. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a Bosch cappuccino készítésre alkalmas darálós 15 bar-os kávé automatáját a legolcsóbb, belépő szintű masinát használom ( [link] ) és a Davidoff kávéból egy átlagosat meg egy cremát keverek össze fele-fele arányban, és ezt töltöm bele.

[link]

2023. szept. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!