Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mit tegyek, ha HANGOS a felső...

Mit tegyek, ha HANGOS a felső szomszéd FÜRDŐSZOBAI VENTILLÁTORA?

Figyelt kérdés

Pár éves tégla társasházban élünk, nemrég költözött be fölénk az új szomszéd. Ablak nélküli fürdőszobáink vannak (4nm), így kell az elszívó ventillátor.

A szomszéd sajnos nem csak indolokt esetben, de van, hogy 8-10 órát egyben is meneti, legyen hajnal vagy éjszaka. A gép pedig alapvetően is hangos, ahogy erőlködik már egyre hangosabb. Sajnos nem csak az éjszakai pihenést zavarja, hallani minden helységben, még TV mellett is tompán. Én valószínűleg érzékenyebb is vagyok ezekre a típusú zajokra, ill. nyiván már rá is tartok, de már az őrület kerülget sajnos.

Milyen megoldási javaslatok jöhetnek szóba?

Eddig 4x kértük, hogy csak indokolt esetben járassa (kedvesen, együttműködően, ...) de nem változott sajnos semmi.

Létezik vmi akkusztikai megoldás?

Mik erre a szbályok/ akár jogszabályok?

köszi



2023. aug. 30. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2023. aug. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki egy újat. Kb 15 ezer max
2023. aug. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Vannak automatikusan késleltetett lekapcsolású ventilátorok.

A világítással szokták kombinálni.

2023. aug. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Mi lenne ha felmennél hozzá, bekopognál és felnőtt ember módjára megbeszélnéd vele?? Ja várj nem jó, akkor ugye vállalni kellene a konfliktust….
2023. aug. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
82%

4. Olvasd el alaposabban a kérdést!

Ráadásul vannak idős, demens, nagyothalló és egyéb problémás emberek, akikkel nem is nagyon lehet értelmesen beszélni, némelyik fel sem fogja, hogy mit csinál.

Nekem nincs szerencsére ilyen gondom, de van rálátásom más esetekre.

2023. aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 NTBS ***** válasza:
Szerintem vegyél neki újjat!
2023. aug. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!