Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Gorenje hűtő minden ajtó...

P10t kérdése:

Gorenje hűtő minden ajtó nyitásakor sípol, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Üdv! Hátha esetleg tud vki segíteni. Nemrégen vásároltuk egy Gorenje hűtőt. A páromnak sikerült korábban bekapcsolni a Fast Freeze funkciót, ami menetrend szerint kikapcsolt.

Később én már nem tudtam bekapcsolni, egyszerűen nem reagált a bekapcsoló gomb. Összevissza nyomkodás után már mutatja, h bekapcsol, de elfelejti.

Jelenleg úgy működik, ha kinyitjuk az ajtót, és amint eléri az ajtó a nyitási fizikai határt, sípol, visszazáráskor pedig attól fgtlenül sípol, mennyire lett kinyitva. Ilyenkor a kijelzőn minden kijelzés bekapcsol, a képet mellékelem.

Továbbá: néha ilyen sípolások után elfelejti a korábbi beállításokat, de ez is változó. pl. most sikerült elérni, ha a felső rekeszben a korábbi 6 fokot tartja, alapesetben visszaüti 4-re. De ha bekapcsoljuk a fast freeze funkciót, az első ajtónyitás után az ki is törlődik.

Elméletileg van rajta gyerekzár funkció is, amit nem sikerül bekapcsolni, pittyen ugyan, de vagy a mellékelt képi hibát hozza, vagy semmit nem csinál. Elméletileg a kijelzőn megjelenne a ennek a bekapcsolására jelzés, de semmi.

Elsősorban a folymaatos ajóbezáráskori pittyegést szereténék megszüntetni, ill. ne felejtse el a beállításokat. Ez programozással orvosolható lenne? Nem akarok addig elmenni, h panelcsere, ha lehet, ill. fizikailag kiütni a hangjelzést. A manualban erre vonatkozóan semmi infó nincsen.


2023. szept. 29. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Keress reset lehetőséget hozzá a neten.esetleg áramtalanítsd egy órára.
2023. szept. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Amikor engem zavart a kenyérsütő sípolója, kivettem a sípolóját.

Utána már nem sípolt.

Egyik automata kávégépnél hasonlóan.

Egyébként a nyomógombokat, tasztatúrát kellene ellenőrizni, bizonyos esetekben okozhatnak zavarokat.

Ha az rendben van, utána lehet tovább keresni a hibát.

2023. szept. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Újraindítottam, semmi változás. Majd kb 45 percig volt ára mnélkül, nincs változás.
2023. szept. 29. 10:50
 4/9 A kérdező kommentje:
A microsütőnél én is megtettem, h fizikailag iktattam ki a hangjelzést, mert hangos volt és nem volt indokolt. De itt azt gondolom, más a probléma oka, ez itt nem üzemszerű működés.
2023. szept. 29. 11:44
 5/9 A kérdező kommentje:
Hja, és néha érkezik hasonló jelzés is a zárt ajtónál anélkül, h kinyitottuk volna. Mármint a minden kivillan.
2023. szept. 29. 12:27
 6/9 A kérdező kommentje:
5/5: az utóbbi eddig csak egyszer fordult elő, nemigen releváns.
2023. szept. 29. 12:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha garis, akkor az legyen az első, hogy az eladó/forgalmazó felé jelzed a problémád. Minél előbb. Minden más utána következik.
2023. szept. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok.eszembe jutott hogy az lg hűtőmnek van diagnosztikája.ebből gondolom hogy a tiédnek is kell lennie már.vali ilyesmi jellegűt keress a neten, hátha szerencséd lesz. [link]
2023. szept. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8: köszönöm a tippet, ez a gép sajnos nem tud ilyet.
2023. szept. 29. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!