Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért villognak a lámpák a...

Miért villognak a lámpák a lakásban? Az elektromos vezetékek cseréje már megtörtént.

Figyelt kérdés
Panelban lakom, a régi aluminium vezetékeket két ével ezelőtt kicseréltettem, de azóta is megtörténik, hogy a lámpák az egész lakásban ütemesen villogni kezdenek. A jelenség nem függ attól, hogy milyen háztartási gépet kapcsolok be. A szomszédoknál és a lépcsőházban nem volt vezetékcsere, lehetséges, hogy nem is nálam van a hiba?

2023. okt. 2. 17:08
1 2
 1/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%
Lehet, hogy meg kellene vizsgálni a kötéseket az előszoba és lépcsőházi mérő között is, vagy épp a mérő előtt is, de a plombált részekhez arra jogosult szerelő kell.
2023. okt. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amikor villognak a lámpák akkor alépcsőházban, másik lakásokba is villognak? Kérdezd meg! Ha igen, akkor nem nálad van a gond.
2023. okt. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

Hááát ez a vezeték csere akkor nem sikerült valami jól, mert ha több lámpa is villog az azt jelenti hogy valahol a vezetékkel van valami baj.


Csak röpke szösszenet... A panelokban az a bizonyos jó vastag alu villanyvezeték, az annyira túl volt méretezve, hogy azt kb csak akkor érdemes kicserélni ha valami miatt megsérül, vagy hiba mutatkozik az elektromos rendszerben


Lehet nálad valami alul méretezett vékony rézkábelt kendácsoltak be szakszerütlenül

És eddig birta...


Ez van.

Hívj ki egy igazi villanyszerelőt!

2023. okt. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

"valahol a vezetékkel van valami"

Ennél pontosabban nem is lehetme leírni hol és mi leheg a baj! :D

2023. okt. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
51%

A megfogalmazás szerint:


"de azóta is megtörténik"


A hibakeresési gyakorlat szerint ez ugyebár intő jel szokott lenni arra, hogy valaki csinált valamit, de feleslegesen, mert a hibát valami más okozza.

Nyilván én sem tudhatom, csak általános tapasztalat.

2023. okt. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Még valami, egy hiba elhárításának nem az a jó módja szerintem, hogy vaktában cserélünk dolgokat. Az elektronikában erre példa, amikor az ember vaktában dobálja ki az elektrolit-kondenzátorokat.

Ez egy megvetett, lenézett, buta munka, amikor az ember hülye a szakmához, nem érti az áramkörök működését, csak cserélget, amivel kárt is okozhat, műhibákat vihet be, gyári jobb alkatrészeket cserélhet vacakabbra, ok nélkül.

Normális munka a hiba konkrét okának megtalálása.

2023. okt. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
59%

Ha egy régi típusú, némileg elhagyatott házban lennél, azt mondanám, szellem :) Off: Egyszer párom Kelet -Angliában egy kis faluba elment dolgozni bentlakásos gondozonak egy 93 éves bácsika mellé, aki épp akkor vesztette el 2 hete a feleségét. Az öreg szellemileg teljesen rendben volt, találkoztam vele, a régi élményeirol mesélt, mikor többek közt a 30as években, tizenévesként járt Magyarországon, és még Horthyval is kezett fogott, valami ifjúsági világtalálkozó keretében, ilyesmi. A Horthy nevet ő hozta fel!Meg más magyar vonatkozású dolgokat is. Szóval agyilag nagyon a helyén volt.

Testileg ugyanakkor azért már rogyadozott (járókerettel járt), de azért elég fickosnak érezte magát ahhoz,hogy állandóan a páromat nyaggassa, ugyan bujjon már vele ágyba. Párom próbálta viccel elutni: nem elég nagy az ágyad. Erre az öreg másnap katalogusbol hát nem rendelt magának egy nagy franciaagyat! Úgy kellett külön lemondani. Meg azt is mondta, igazságtalan hogy párom láthatja őt furdetésnél,,ő meg őt nem.

Páromat a néni szobájában akarták elszállásolni. Mondta, addig éljetek. Végül kapott egy aprócska szobát a nagy ház valamelyik emeleti szegletében.

Késő ősz volt. Egyik nap estefelé ult fent a szobájában, éppen szunete volt. Hirtelen a szoba nagylámpája elkezdett lassan-lassan leoltódni elmenni. Nem kísérte villogás, fény-rezgés, ilyenek, pusztán lassu-lassu leoltódása volt ez egy plafonroĺ lelógó lámpának. Majd miután ez megtörtént, ugyanolyan lassú, vontatott ütemben jött vissza a fény, ahogy elment. És ezt többször is. Párom mozdulatlanul figyelte ezt a jelenséget, kissé der medve,ahogy a német mondaná.

Más dolgok is voltak..hagyjuk inkább. Bocs a részletes leirásért,végul 2 hét után eljött, az öreg megelégelte, hogy szerinte párom csak hitegette őt az ágybabújással.:)

Lakótelep? Fogalmam sincs,,valami zárlatos lehet, fizikából retek rossz voltam mindig is.

2023. okt. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

Liftes panelekben gyakori, hogy a lift elindulásakor villódznak a lámpák a lakásokban. Ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni....



"A panelokban az a bizonyos jó vastag alu villanyvezeték, az annyira túl volt méretezve, hogy azt kb csak akkor érdemes kicserélni ha valami miatt megsérül, vagy hiba mutatkozik az elektromos rendszerben"


Marhaság! Már rég ki kellett volna cserélni mindenhol. Más fogyasztói igények, szétoxidálódott kötések...

2023. okt. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, különös tekintettel a kísértettörténetre, erre nem számítottam! :D A liftre gondoltam már én is, meg esetleg a szeméttömörítőre, de a gondnok azt állítja, hogy azok külön áramkörről mennek. De mivel a hiba általában reggel jelentkezik, amikor mindenki liftezik és szemetet tömörít, azért gyanús a dolog.
2023. okt. 3. 13:55
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A külön áramkör ebben az esetben semmit sem jelent, mert a ház betáplálását terheli minden fogyasztó, a lift motorja akkora indítóárammal rántja meg a hálózatot, hogy a kisebb fogyasztókon feszültségcsökkenés jelentkezik. Ezért villognak a lámpák. Én is laktam újpalotai panelben, ott is ez volt.
2023. okt. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!