Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Emeletre szállítás alatt mit...

Emeletre szállítás alatt mit lehet érteni, mi az alapértelmezés?

Figyelt kérdés
2023. okt. 25. 14:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ami nem földszint . Érdemes tisztázni mert pár biztonsági ajtókat és háztartasi gépet forgalmazó cégek felszámolják ha nem a kapuig ajtóig hozzák hanem fel kell vinni a holmit . Szomszédnál a bejárati ajtó 2x5 lépcsőn van , megérkeztek felhivták a górét mert nem földszinten találták a cimet . Az közölte a megrendelővel 20 ezer Ft a plusz költség, kifizette felmentek és letettek az ajtó elé .
2023. okt. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A következő a történet:vettem egy mosógépet, amikor kifizettem, külön kértem, hogy emeletre kell felvinni, ezt fel is számolták, a papíron is rajta van amit kaptam. Meghozták a mosógépet, majd a szállítók megtagadták, hogy felvigyék az emeletre, sőt kint akarták hagyni a ház előtt! Mutattam a papírt, hogy rajta van, hogy emeletre szállítás. Anyáztak egy sort, ők nem viszik fel, végül plusz pénzt adtam nekik, így felvitték, de végig anyázva, fent meg lerakták a lépcső tetején és ennyi. De én ezt már a vásárláskor kifizettem! írtam ezek után az ügyfélszolgálatnak, ahonnan azt a választ kaptam, figyelem: a lépcső miatt tagadták meg az emeltre szállítást, mert az balesetveszélyes. WTF?! Nem értem, ha emeletre kérem, az nem azt jelenti, hogy lépcsőn kell felvinni?! Ezerszer szállítottak már ki nekem dolgokat, sosem volt a lépcsővel probléma, sőt én is többször vittem le fel a férjemmel ketten dolgokat, pedig mi nem is vagyunk profi szállítók.
2023. okt. 25. 14:33
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ÁSZF számít, hogy abban hogy van értelmezve.
2023. okt. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az emeleti szálitás jelentheti liftel is fel lehet jutni.
2023. okt. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4-es, ez azért nem helytálló, mert a vásárláskor direkt elmondtam, hogy családi házról van szó. Akkor kellett volna mondaniuk, hogy ők csak lifttel viszik fel.
2023. okt. 25. 15:59
 6/13 anonim ***** válasza:
Sajnos a szabályozás vagy túl van bonyolitva vagy kijátsszható egyedileg is értelmezhető . Az más kérdes hogy hol van a normális az elv a kivitelező emberekben , mert láttam kisembert a szakadó esőben otthagyva a buszmegállóba mert a friss bérlete hibásan lett kitöltve ... A legtöbb ember troger lusta ostoba aljas primitiv okoskodó barom, éltem par országban ugyanez megy ott mint itt csak másként .
2023. okt. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"Emeletre szállítás alatt mit lehet érteni, mi az alapértelmezés?"


Szokásos társasházak tekinthetők alapértelmezésnek.


"...vásárláskor direkt elmondtam, hogy családi házról van szó."


Tapasztalat hiányában talán nem sejtették, hogy némelyik helyszínen milyen hülye helyzetekbe lehet keveredni.

Egy régi eset jut eszembe, még a képcsöves TV-k korából. Naivan elvállaltam egy kiszállást. Először is kiderült, hogy ez a javítás helyszínem már nem fog menni, le kell vinni az autóba.

De ez a nagy dög képcsöves TV valami elmebeteg spirális lépcsős magaslati helyen volt egy lakásban.

Nagy nehezen levittem, autóba berakom.

Erre a marha szénbányász tulaj kitalálja, hogy pár házzal odébb van egy másik ház, gyereke, anyja, tököm tudja, legyek már szíves, hozzunk át onnan egy másik TV-t, hogy addig is legyen mit nézni.

Átmegyünk a másik családi házba, ott is valami degenerált csigalépcsős szaron mászunk felfelé egy TV-hez.

Utána még az utcán is kellett volna gyalog cipekedni valamennyit, hogy célba érjünk. Utána persze még felfelé cipekedés a már megismert visszataszító csigalépcsőn.

Itt már betelt a pohár, elmeséltem, hogy tényleg szívesen segítenék, de én egy TV javítását vállaltam a telefonban, ilyen tortúrákról szó sem volt.

Primitív szénbányásznak több sem kellett, még ő kezdett arcoskodni, hogy milyen szolgáltatás ez, vagy nem is tudom már miket pofázott.

OK, lementem, a másik TV-t, amit elvittem volna javításra, kiraktam neki a járdára és végeztünk.

2023. okt. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Még az előzőhöz, hogy érthetőbb legyen. Ez nem is csak szívesség kérdése, miközben a következő ügyfél már vár rám máshol, időm be van osztva, emez meg kitalál ilyen időhúzó szívatásokat, amit ugyebár megoldhatna maga is, ahogy akarja, önerőből, családjával, vagy kit érdekel, csak engem hagyjon ki belőle, ezért is rágatott be.
2023. okt. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Itt szó nem volt ilyenről. Egy teljesen szokványos, széles, egyenes lépcső van. Nem csigalépcső. Hatalmas, kényelmes ház, mindenhol el lehet férni, és eddig mindent felhoztak gond nélkül, sokkal nagyobb, és súlyosabb dolgokat is. De hogy mondjak valamit, az előző gépet ketten vittük le a férjemmel, 50 kg-os nő vagyok. Na de a lényeg, miért nem akkor mondják, amikor megveszi az ember, hogy csak lifttel hozzák fel? Mert hiába lakom mondjuk társasházban, ha 4. emelet és nincs lift....
2023. okt. 26. 06:19
 10/13 A kérdező kommentje:
Ja és nem szívességről beszélünk, ki lett fizetve, így kértük a szállítást, rajta van a papíron. Te valamit nagyon félreértettél.
2023. okt. 26. 06:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!