Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Napelem 5kW-os januárban...

Arpi1969 kérdése:

Napelem 5kW-os januárban mennyi kWh energiát termelt? olyantól kérdezném akinek van, nekem nincs, csak érdekel, csak tippelek hogy havonta 2kWh a minimum (télen) és havonta 60kWh a maximum (nyáron), de mennyi a valóságban?

Figyelt kérdés
az adatok mellé szíveskedjen mindenki jelezni hogy tippről vagypedig mért adatról van szó !!!

nov. 13. 15:14
 1/9 A kérdező kommentje:
a 2kWh egy napra értem, tehát 200ft naponta átlagban januárban és 60kWh naponta tehát 6000ft átlagban naponta juniusban
nov. 13. 15:17
 2/9 A kérdező kommentje:
úgy emlékszem korábban már kinyomoztam hogy kismagyarországon egy (X kW)-os napelem az évente (1000*X)kWh-t termel. szóval az 5kW-os napelem évente 5000kWh-t termel, ha jól emlékszek. (( akkor viszont az előző tippemet kettővel osztani kell ))
nov. 13. 15:26
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

[link]


Add meg a térképen a helyet, ahova tenni akarod.

A típus crystalline sylicone, installed peak power 5 kw, mounting position: roof. A tájolást az Azimuth-nál adod meg, ha a napelemek délre néznek, akkor 0, ha pont keletre, akkor -90, ha pont nyugatra, akkor +90.


Visualize results, és ott lesz a grafikonon a havi termelésed - nagyjából.


Ez ez EU által üzemeltetett napelemes kalkulátor. Az ország nagyon nagy részén 1100 óra körül van a napsütéses órák száma, de nem minden napsütéses órában termel 100%-on a napelemed (gondolj csak bele, nyáron már 4 óra után feljön a Nap, de az ideális besugárzás csak sokkal később jön el).


Nekem egy 5 kW-os renszer van fent, de a tájolása messze nem ideális, mert kb. 70 fokkal nyugatra néz. Így egy év alatt termel 3800-4000 kWh-t. Nagy részét persze március-októberi időszakban. Téli hónapokban kb. havi 120-150 kWh lehet nagyságrendileg, nyáron ennek többszöröse. Télen tehát 4-5 kWh naponta.


Pár éven belül a nyári hűtés energiaigénye nagyobb lesz, mint a téli fűtésé. Az éves szaldóval ráadásul jól jött a nyári túltermelés is, mert "felírták" és télen lefogyasztottam a fűtéssel, de még ha túl is léptem a saját termelésemet, akkor is megérte, mert a "szabadpiacos" gázárat tudtam vele megspórolni, illetve a rezsicsökkentett áramár kerete még a saját termelésemen felül volt, és ha így kiléptem volna ebből, akkor fizettem volna áramból is a 70 Ft-os árat.

nov. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

https://www.youtube.com/@Mikrosilver/videos

ezt a csatornád nézd!

Menj vissza a régebbi videókra is! A srác nulláról bemutatja az építést, alkatrészeket és havonta a fogyasztás/termelés adatokat is forointosítva.

Sör, pattogatott kukorica legyen betárazva, sok-sok órányi néznivaló van! De a végére meg tudod te is építeni a saját rendszeredet!

Van még több ilyen csatornak is, de legyen elég egyszerre egy.

Illetve facebookon van szigetüzemü napalemes rendszeres csoport több is!

például ez a kettő:

[link]

[link]

sok okos ember, sok-sok infóval el tud látni!

nov. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire süti a Nap. Télen eleve kevesebb ideig éri, meg alacsonyabb szögben, ezért lényeges a különbség. Ha délkeleti tájolású, az 5 kW-os rendszer januárban nem fog annyit termelni, hogy ne tudd elfogyasztani ha otthon vagy miközben világos van. Júniusban viszont két folyamatosan járó légkondi mellett is vissza fog táplálni, ha háztartási használatot feltételezünk (nem egy éttermet üzemeltetsz villanytűzhellyel és sütővel). Tehát érdemes lehet befektetni egy akkumulátorba, hogy este is a saját áramod használhasd, bruttó 5 Ft-ért nem éri meg visszatáplálni.
nov. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Hogy a faxba 62% a válaszom, mikor leírtam, hogy nekem mennyi? Szerinted - aki lepontozott - nem annyit termel az én napelemem, vagy mi a tököm?
nov. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6 kWp-es rendszerem van. Elég jó a tájolás, tető dőlésszög stb. Decemberi termelés 280-310 kWh/hó. Júniusi termelés: 940-1030 kWh/hó. Ezeket a termelési adatokat arányosíthatod 5 kWp rendszerre: átlag december: kb 245 kWh/hó, átlag június 985 kWh/hó.
nov. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 klimaesvillany pont hu ***** válasza:

A 2,7 kW-os rendszerem a mai napig, fél év alatt (nyár) 1591 kWh-t termelt, ma mindössze 3,3 kWh-t.

Full nyári napsütésben 13-15 kWh/nap is összejött.

A tető keleti tájolású.

nov. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
KÖSZI az adatokat !!! szóval a téli hónap a nyárihoz képest 50%-25% ot ad havonta.
nov. 30. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!