Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Létezik olyan, hogy egyedül...

Létezik olyan, hogy egyedül lakó embernek egyszemélyes (kis kapacitású) mosógép és mosogatógép?

Figyelt kérdés
2023. nov. 19. 19:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Lehet nem jó helyen keresem, de minden üzletben csak ezek a családi méretre készült mosógépek és mosogatógépek vannak amiket én kis túlzással egy hét alatt töltenék meg. Negyedig pakolva meg kész pazarlás őket működtetni.
2023. nov. 19. 20:03
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

A mosógépen ne spórolj! Ami kicsi az olyan is. Vegyél egy normális gépet! Nem kell a legokosabbat, elég egy alap cucc amin néhány program van csak. Én egyedül is megtöltök egy ilyen gépet. 4-5 kg ruha hamar összejön, főleg télen. 3 farmerrel tele is van. 5-6 pólóval is el lehet indítani, mert az újabbakban van súlyautomatika. Nem fogj sok vizet zabálni. A gyors programoknál amúgyis csak kevés ruhát szabad beletenni.


A mosogatás más tészta. Én nem vettem magamnak gépet, hanem a szokásaimat alakítottam úgy, hogy ne kelljen sokat mosogatni. Nincs elöl, nincs használatban sok eszcájg. néhány tányér, 2-3 kanál/villa, egyetlen pohár. Ennyit bőven el lehet mosni kézzel.

Ha főzök, akkor szintén úgy intézem, hogy amig van egy kis szabad idő, mert rotyog a kaja, akkor elmosok pár dolgot, úgyhogy mire kész a kaja, addigra el is van mosogatva.

2023. nov. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Mosogatógépből nyugodtan vehetsz normál méretűt, vagy felest. Szépen hangzik mikor a gyártók ráírják, hogy 6 vagy 12 terítékes, csak éppen ez akkor igaz ha kizárólag tányérokkal, evőeszközökkel töltöd fel a gépet, de akkor még ott vannak a nagyobb dolgok, tálak, edények, sütőtálak, amik sok helyet foglalnak el a gépben. Full zsúfoltan meg nem is rakhatod, mert akkor nem mosogat el rendesen, nem éri a vízsugár. Egyedül élek, mégis normál méretű van, és simán kitudom használni.
2023. nov. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyedül lakok, 7 kg-os mosógépem van, ami heti 2-3 alkalommal biztosan megy, nyilván nem 7 kg ruhával, de ahogy írták előttem télen hamar megvan a “teli” mosógép.

Mosogatógép 12 terítékes, tehát a családi méret, ahogy te nevezed. Mivel magamra főzök szinte minden nap, vagy minden másnap az is megy heti 4-5 alkalommal.

2023. nov. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Mosogép normál méretüt vegyél.

Mosogatógép 1 szemékyre felesleges.

2023. nov. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Mosógépen van 1/2 program is (féltöltet, de ezt nyilván nem kell pontosan értelmezni), esetleg Eco program, ami időben tovább mos, viszont energiát takarít meg, bár ezt nem feltétlenül ajánlanám.

De csak a példa kedvéért egy átlag felültöltős Whirlpool fogyasztási adatai:

[link]

Tehát itt vannak 1 kg-os programok is, amit persze nem lehet felezni, de az egyik 1,5 kg-os programnál még felezőt is enged:

[link]

Hiába 5 kg-os gép, azt nem kötelező telerakni.

2023. nov. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van keskeny mosógép és mosogatógép is rengeteg féle.
nov. 20. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!