Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A háztartásban, normál körülmè...

A háztartásban, normál körülmènyek között, hogyan számolják a teljesítmèny tènyezőt?

Figyelt kérdés
Ha van egy fogyasztóm, amire ~0.45 ös cos fi èrtèket mèrtem, mennyit használhatom, hogyan számolják a szolgáltatók ezt?
dec. 14. 22:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
A háztartásban, normál körülmènyek között senki nem számol ilyesmit.
dec. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem számolják
dec. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor sem ha 2kw hatásos teljesítmèny ès a legrosszabb èrtèkem 0.4 volt?
dec. 14. 22:37
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Lakossági fogyasztó csak a hatásos teljesítmény után fizet, a meddő teljesítmény ebből a szempontból nem számít. Ha a fogyasztó teljesítménye 2 kW és a teljesítménytényező 0,4, akkor a látszólagos teljesítmény 2/0,4=5 kVA, a meddő teljesítmény √(5²−2²)=4,58 kVAr, de csak a 2 kW hatásos teljesítmény után fizetsz.
dec. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szivás a szolgáltatónak de nem foglalkoznak vele. Csak nagy fogyasztoknál foglalkozik vele a szolgáltató. A kis fogyasztóknál gondolom a tervezésnél vannak előírások mit kell tudnia egy készüléknek. Azzért mert pont van egy rosz hatásfokű készüléked nem fognak erre egy komplet redszert kiépiteni.
dec. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az mi az aminek ennyire vacak a cosfi?

Én a régi orosz búvárszivattyún mértem hasonlót...

dec. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

6. Kapacitív előtétes LED-lámpa például. Nyilván kapacitív értelemben.


Vannak egyébként (német?) országok, ahol már a lakosságnak sem kWh-ban számláznak, hanem kVA-ban, esetleg a kVAr érték is szerepel, pontosan nem emlékszem.

Csak arra utalnék, hogy a számlán szereplő mértékegység is sokat elárul.

dec. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7. ja igazad van. De az csak nem 2kW-os! :D

Nekem van 150W-os, 12000lumenes LED refim kettő is, hát ahogy azok világítanak, még a szűnyog tökéről is leég a szőr ha kicsit közelebb repül hozzá. Nem tudom milyen lehet egy 2kW-os LED fényvető. :DD

dec. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Kapacitív előtét eleve csak kisebb teljesítményen használatos, még a lámpák világában is, nagyjából 5 W alatt inkább. Ennek fizikai oka van, egyre nagyobb darab kondenzátorokra lenne szükség (ld. motorindító méretek stb.), meg azután a hálózatra gyakorolt hatás sem feltétlenül kívánatos.

Igazság szerint siettem már, amikor írtam, a 3. választ észre sem vettem.

dec. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egy őskövület fèmhalogèn kisülőcsöves UV-s szolárium előtèteivel van baj,vagyis nem baj. 1400 W ès tennèk bele fázisja ítást mivel a 4.2 kVA elèggè melegedèst okoz a vezetèkeken. Ha kapacitív lesz, tulkompenzált, akkor azt sem nèzik?
dec. 21. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!