Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Forrólevegős fritőzzel kapcsol...

Forrólevegős fritőzzel kapcsolatosan kérnék véleményeket. Melyik típust érdemes venni? Csak saját tapasztalattal rendelkezők válaszait kérem tisztelettel.

Figyelt kérdés

dec. 28. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Nekem egy régebbi van. Philips. Nincs rajta semmi egy hőfokszabályzón és egy időkapcsolón kivül Semmi program, semmi faxni. De szerintem nem is kell. Ezek gyakorlatilag kicsi léegkeveréses sütők. Amit egy nagyban meg lehet sütni, azt kb ebben is, csak sokkal kisebb méretben, 1-2 főre.

ÉN a fagyasztott cuccokat szeretem megsütni benne. Előmelegítem, beszórom a kaját, kb mostanra mindegyiknél tudom mennyit kell mennie, csilingel, kiszedem tánnyérra és kaja. A hasábkrumplit és a húskészítményt egyszerre teszem bele. Erre kiváló. Nagyobb bandára ne ebben akarj sütni!

dec. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy sima lidl-ös silvercrest van, ugyanarra használom, mint az egyes, igazából ezekben nincsen semmi különleges alkatrész. Nem értem, hogy miért érné meg megvenni belőle a lehető legdrágábbat? Viszont az is igaz, hogy 1-2 főnél ne akarj vele többre sütögetni, mert megöregszel mire mondjuk elkészül egy 4 fős adag.
dec. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nekem is lidlből van, 20 éves vagyok és mikor a párommal összeköltöztünk ajándékba kaptuk a nagymamától (nem tudtunk róla, de úgy voltunk adunk neki egy esélyt)


Első tanácsom hogy egyatalan nem éri meg dragabbat venni 100 funkcióval mert neked csak 2 dolog lesz fontos, a HŐFOK és az IDŐ.

Előnye hogy viszonylagosan gyorsabb mint a sütő, nem kell előmelegíteni és pl egy adag krumpli megsül 10 perc alatt, míg a sütőben kb 25 perc. Szerintem ha van 10-12 éves a gyerek a családban akkor is nagyon jó, mert biztonságosabb mint a nagy forró Sütő vagy a gáztűzhely/főzőlap.

DE! Semmiképp ne akarj nagyon éhes és sok emberre sütni benne. Egyszerre max 1-2 adag dolgot tudsz benne sütni és azért a 10-20 percek összeadódnak. (Példa: A 3 adag krumpli több mint 30 perc forgatással és cserével, ellenben a rendes sütőben 30 perc alatt 5-6 embernek is tudok sütni egyszerre, vagy 10nek ha 2 tepsiben sütök.) Tehát bármit csinálsz, mérlegeld előre hogy mennyi csinálsz az adott dologból és hogy időben hogy jön ki

Vannak kisebbek - nagyobbak, de én úgy vettem észre (elektronikai üzletekben néztem a nagyobbakat), hogy egyébként annyival többet nem tudsz a nagyokban sem sütni sajnos, pedig jó lenne.


Kicsit marketingfogás maga a kütyü és az is hogy olaj nélkül, én vettem olajspriccelot (kis üveg, feltöltöd olajjal és fuj mint egy parfüm) és azzal fujkalom benne a dolgokat, mert anélkül csontszáraz minden, pl krumpli megkeményedik és kiszárad… és ezt a spriccelőt bármikor bárhova használhatod olajadagoláshoz

Az előre fagyasztott dolgokat, halrudacska, rántott sajt, csirkefalatok, sültkrumpli jobb sütni benne legalábbis nekem.

Szerintem ezt csak nagyon nagyon szeretni lehet, vagy utálni. Mi az elején teljesen utáltuk, mostmár szeretjük, de tényleg csak adott dolgokra.


(Attól viszont ki vagyok borulva hogy már direkt ilyen sütőkhöz külön írnak recept könyvet, mindent is ebben akarnak sütni, tojást, süteményt, húst, krumplit, pizzáscsigát, kiflit, kenyeret… én ennek nem látom értelmét.)


+ plusz dolog, nehéz és rossz takarítani, kicsit macerás, van ami mosogatógépbe tehető (nekem azom nincs mondjuk), sokáig jaros vízben áztatva okes

jan. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
jan. 8. 08:21
 5/5 Barnabas333 ***** válasza:
Anyám Lidliset használ, teljesen jó, én még sajnos nem vettem, mert nagyon kicsi a konyhánk.
jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!