Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történész, régész, törivel...

Történész, régész, törivel kapcsolatos szakon (nem tanár) melyik egyetemen/ főiskolán érdemes tanulni, ahol normális, empatikus tanárok vannak és összességében jó élmény a tanulás? Tapasztalaton alapuló válaszokat szeretnék kapni!

Figyelt kérdés

2021. júl. 11. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Elte. Ott végeztem de ha neked a lényeg hogy a tanár kedves legyen akkor egyik egyetem se. Mindenhol van rossz és jó tanár is.
2021. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Régész felejtős.

Kre----de itt is az a helyzet, mint amit az 1. írt. A tanárok nem kedvesek, jellemzően távolságot tartóak. Sokan segítőkészek, de a követelmények rovására nem.

2021. júl. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem írtam sehol, hogy kedvesek legyenek a tanárok. Szövegértés egyes. A kedves és az empatikus két külön dolog.

Nem mindegy, hogy normális, tanítani akaró tanárok vannak, vagy csak olyanok, akik zsíros állást kaptak és nem kell dolgozniuk. Remélem így már érthető. Amúgy pedagógus vagyok és gyerek miatt kérdeztem.

Igenis fontos a légkör, ahol majd eltölt 4-6 évet.

2021. júl. 12. 13:05
 4/5 anonim ***** válasza:

De döntsd el hogy a légkör alatt mit értesz. Mert Annyira lutri az egész. ELTE-n a tanárok nagy része jól tanított, jó fej volt de egyiket se érdekelte kínom-bajom mikor éppen vizsga vagy ZH volt, teljesítenem kellett. Kutatási témákban segítenek, az hogy mekkora a szint amit követelnek is teljesen egyedi: vagy aki normális, olyan is aki elmebeteg mennyi dolgot kér. Az intézmény jó, vannak lehetőségek kirándulásokra, ásatásokra és a KK is megfelelő. De ha a gyerek nyaranta a 2 hét kötelező ásatást akarja csak teljesíteni, mert pl. dolgozna vagy pihenne is máris meg-megítélik, mert a minor-major között számba veszik hogy ki hol volt és mennyit ásatáson.

A diáktársak jófejek alapvetően, 1-2 emberrel legalább ellesz, de mivel kicsi szak így könnyű vetélytársat és ellenséget is összeszedni. Hozzáteszem, én bárkivel beszéltem pl. Pécsről vagy Szegedről, mindig a saját ELTE-s képzésem tetszett a legjobban, mert azt vettem észre, hogy sokkal többe nézik a Rómás-középkoros régész diplomám, mint pl. egy pécsi diákért, már csak az egyetemem neve miatt is.

2021. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy főiskolán és egy egyetemen is megfordultam (más szakon, de az most mindegy), mindenhol voltak ilyen-olyan tanárok. Ezt nem lehet kikerülni. Csináld meg amit mond, készülj a ZH-kra, vizsgákra, ne keress felesleges konfliktusokat. Legyél a tanárral partner, ennyi. Ha nem is kedveled, talán ő se téged, ez van. Nem is ezért jártok oda, hanem jó esetben a tudásért, rosszabb esetben csak a papírért.


A légkör pedig mindenhol lehet jó, ha a hallgatók adnak is bele valamit. A kollégium nagyon tuti dolog, de vigyázz, nehogy belerángassanak valami hülyeségbe. Ja és a piával is óvatosan, aki nem ismeri a kontrollt, az előzze meg azzal, hogy nem iszik.


Az általad érdeklődött szakon az ELTE-t hallottam magam is, hogy jó hely.

2021. júl. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!