Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógép nem kap vizet?

Mosógép nem kap vizet?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos Candy Rapido mosógépem. Teljesen jól működött-eddig. Ma először tisztítottam ki alul a kivehető szűrőt. Előtte kihúztam a konektorból, elzártam a kis csapot amiről kapja a vizet.

Utána bekapcsoltam volna egy mosást(kis csapot kinyitottam), de nem kap vizet. Búgó rezgő hangot ad(gondolom elindul a szivattyú), de a víz nem jön. Gyorsan lekapcsoltam nehogy tönkremenjem, nem tudom mehet e a szivattyú víz nélkül. Többször megpróbáltam, közben állítgattam a kis vízcsapot, nem e rossz szögben volt nyitva, de semmi. Mi lehet a gond?



dec. 31. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Nézd meg a slagját is . Mosd át majd a szőrőt es agépet is pár liter vizzel. Aztán indits el programot a csapot folyamatosan lassan engedd rá .
dec. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
61%

Ehhez felesleges volt áramtalanítani, vizet elzárni. Lehet, hogy nem nyitottad ki rendesen.

A szivattyú és a szűrő a kimeneten van.

A bemeneten van egy mágnesszelep, ami beengedi a vizet. Ha nem kap vizet, annak is lehet egy halk, búgó hangja.

dec. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
YouTube videón néztem meg hogyan kell kiszedni a szűrőt, ott azzal kezdték, hogy áram ki, kiscsap elzár. Gondoltam jól van, akkor szakszerű leszek, de már megbántam, hogy hozzányúltam, mert semmi kosz nem volt a szűrőben. Már 3x elindítottam a csapot nyitogatva, de csak búg. Nem merem már, megvárom még férjem hazaér. Vagy nem lehet attól baja ha próbálkozom indítani és hallhatósn erőlködik vizet kapni, de nem jön? Félek, hogy leég benne valami. Vagy nem ilyen könnyű tönkretenni, próbálkozhatok?
dec. 31. 14:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Változtass programokat centri gyorsmosás leengedő kímélő variáciokat , inditsd újra kapcsold ki majd tedd stand by ra is . Néha megakadnak a digis gépek egy egy reset nem árt nekik .
dec. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

A mosógép nem kap víz problémájának okai lehetnek különféleek. Az alábbiakban néhány lehetséges okot és megoldást sorolok fel:


1. **Elzárva maradt vízcsap:** Győződj meg arról, hogy a vízcsap, amiről a mosógép vizet kap, teljesen nyitva van.


2. **Elzárva maradt szűrő vagy cső:** A kivehető szűrőn kívül ellenőrizd a vízbeömlő csöveket is, és győződj meg arról, hogy nincs-e elzárva vagy eltömődve valamelyik rész.


3. **Víznyomás hiánya:** Ellenőrizd, hogy más eszközökön működik-e a víznyomás, és győződj meg róla, hogy a vízszolgáltató nem végez-e karbantartást a környéken.


4. **Vízszivattyú hiba:** A búgó rezgő hang utalhat a vízszivattyú működésére, de ha a víz nem jut el a mosógépbe, akkor is lehet hiba a szivattyúban vagy a vízbeömlő rendszerben.


5. **Elektronikai probléma:** Az elektronikai rendszer hibája is okozhatja, hogy a mosógép nem kap vizet. Lehet, hogy valamilyen érzékelő vagy szenzor nem működik megfelelően.


6. **Programhiba:** Ellenőrizd, hogy a mosógép be van-e kapcsolva és a megfelelő mosási program van-e kiválasztva.


Ha az alapvető ellenőrzések után a probléma továbbra is fennáll, és a mosógép nem kap vizet, érdemes szakember segítségét kérni a hibafeltárás és a javítás érdekében. Ne próbálj meg olyan beavatkozásokat végrehajtani, amelyekhez nincs tapasztalatod, és amelyek további károkat okozhatnak a mosógépben.

dec. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az a baj ahogy visszakapcsolom, a kiválasztott elindított programot akarja folytatni, pedig egy órája ki van húzva lassan, nem tudom mennyi idő alatt"felejti el" hol tartott. Gondolom van benne memória áram kimaradás esetére hogy ott folytassa ahol abbahagyta. Akárhova tekerem, csak azt hajlandó folytatni, amit elkezdett. Megkeresem a használati utasítást, hátha, rájövök hogyan tudom resetelni.
dec. 31. 14:22
 7/11 A kérdező kommentje:
Nesze neked okosmosógép. A réginek még kijelzője sem volt, de működött 15 évig. Ez csatlakozik a wifire, dumál, hogy most ne mossak, mert esni fog az eső, de meghülyül egy szűrő tisztítástól 🤷‍♀️
dec. 31. 14:26
 8/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%
5. ChatGPT forrást is illik megjelölni, ez a szöveg nem a te saját szellemi terméked.
dec. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az enyém használati utasításában benne van, hogy ha leeresztem a szűrőt, akkor pár liter vízzel újra kell tölteni a mosórekeszen keresztül. Ezt próbáltad már?
dec. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Simán a dobba is lehet engedni vizet, a korszerű gépek leszivattyúzással szokták kezdeni, áramszünet után. Noha ennek lehetnek árnyalatai.
dec. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!