Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy ellenorzom le melyik...

Hogy ellenorzom le melyik biztositek van elszalva?

Figyelt kérdés

Az a helyzet ,hogy rosszul kototem be valamit es most nem megy az 1 konektor szetszedtem semmi gond kabelek minden ok akkor csak a biztosiktek lehet a gond , de melyik (hogy alapitsam meg)

[link]


2010. okt. 22. 14:59
1 2
 1/12 Jovanny ***** válasza:
Az a kismegszakító van lekapcsolva, amelyiknek lefelé áll a nyelve. :) Olyat keress.
2010. okt. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyiknek sincsen lefele a nyelve .Ha lefele lenne akkor lenne csak gond maskep nem? Mert az egyik konektor nem megye kiszereltem maradt a csupasz 3-om kabel ara kotottem direkteb valamit az se megy akko mi a gond?
2010. okt. 22. 15:16
 3/12 Jovanny ***** válasza:
Úgy ellenőrzöd, hogy van-e a kábelben áram, hogy csupaszon kötözgeted? Azt azért tudod, hogy ha mégis lenne benne nafta, akkor elég lenne csak a fázist megfognod, és máris agyonvág?! Ha máshol van áram, és egyik kismegszakító sincs lecsapva, akkor sikerült a falban elégetned a kábelt. o.O
2010. okt. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Így van ha minden kismegszakító bekapcsolt állapotban van, akkor a vezeték a hibás.Ez a hiba lehet falban a csőben, a kötéseknél is.De alapvetően kezdjük ott hogy van e fázis a konnektor helyén, aztán utána hogy van e nulla(mert az is megszakadhat).Nézd meg próbalámpával vagy műszerrel mi a helyzet a konnektornál, aztán nézd végig a kismegszakítóknál hogy mindegyik átenged e.
2010. okt. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem ugy probaltam ki ,hogy csak ugy rakotottem valamit eloxor le kapcsoltam az aramot mindehol es utanna vissza . Ki lepek veszek valami mero muszert es vissza jovok aztan meg irom mire jutotam ... jo volna meg oldani minnel hamarab mert ebben a konektorban volt a huto es a mikro is...:(

Ha meg szakadt a kabel valahol mondjuk a falban szet kel verni a falat es vissza bontani a biztositekig?

2010. okt. 22. 16:28
 6/12 A kérdező kommentje:

na most meg nehezitettem a bajomon ...

Ossze erintettem veltlenul a szalakat a konektorba szikrazot aztan semmi... a biztositekok nyelvei nem kapcsolodtak le egyik sem.

Most az van ,hogy csak egy koentor megy az egsz lakasban arra kottem a hutot gepet stb. na ez ,hogy lehet ...

tiszta ideg vagyok mar:|

2010. okt. 22. 19:09
 7/12 A kérdező kommentje:

Ja es vettem egy MASTECH M300 meromuszert azzal ha bedugom a konektorokba jezelz ott valamiket de meg se mukodnek.

HELP

2010. okt. 22. 19:11
 8/12 Jovanny ***** válasza:
Hát valami nagyon el van qrva a kismegszakítóidnál, ha nem csapja le a rövidzár... :( Én a helyedben nagyon gyorsan szereznék egy villanyszerelőt, ez a legjobb 5let, amit adhatok.
2010. okt. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is sürgősen szerezz egy villanyszerelőt!

Ha most egy konnektorba dugtál minden félő hogy az is el fog égni a terheléstől!

2010. okt. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ha nem verte le az automatát /mert van ilyen/ akkor a konnektor és az automata között valahol elégett a vezeték. vagy kötődobozban /ekkor szerencséd van/ vagy pedig valahol a csőben /ez ritkább/ vagy közvetlen az automátától elinduló vezeték égett el. Nézd meg a konektornál fázisceruzával, hogy van-e valamelyik vezetékben áram, ha van akkor a nulla vezető égett /szakadt/ el valahol... sok sikert
2010. okt. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!