Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Penészes szárítógép? Mivel...

Penészes szárítógép? Mivel takaríthatnám?

Figyelt kérdés

Kórházba kerültem 3 hétre. 3 fiam és egy ferjem van. Ők mostak, szárítottak. De a szösztelenítőt nem cserélték, vizet is sztem amikor mar jelzett es kifele löttyent. Lent a kondenzátornál áll a víz es a szösz. Büdös szagot nem érzek, de nem tudom megállapítani, hogy fekete szösz, por vagy penész van a műanyag részeken. Mivel erdemes alaposan attakaritani? Mar lemostam vízzela kivehető alkatrészeket. Ecettel nem tudom merjek e. Babatörlőkendővel kezdtem áttörölni. Mivel érdemes?

Ugye ez nem olyan vészes penész? Vagy igen? Ruhákra rámegy? Mert egyik fiam penész allergiás. Most ő más miatt beteg, de nem fog meggyógyulni, ha penészes ruhát vesz fel.


jan. 6. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezt találtam, de mi nem használunk ilyen gépet.

A penészes szárítógép nem csak kellemetlen, hanem egészségkárosító is lehet, ezért fontos, hogy rendszeresen tisztítsd és karbantartsd a készülékedet. A penész megelőzésének és eltávolításának több módja is van, de általában ezekre lesz szükséged:


• Ecet vagy más savas tisztítószer


• Szivacs vagy rongy


• Víz


• Szárítógép tisztító spray vagy kendő


A penész eltávolításának lépései a következők:


1.

Húzd ki a szárítógép dugóját a konnektorból, és nyisd ki az ajtaját.

2.

Áztass be egy szivacsot vagy rongyot ecetbe vagy más savas tisztítószerbe, és töröld át vele a szárítógép belsejét, különös figyelmet fordítva a gumitömítésre, ahol a leggyakrabban megtelepszik a penész.

3.

Töröld át a szárítógép belsejét egy nedves ronggyal, hogy eltávolítsd a maradék ecetet vagy tisztítószert.

4.

Hagyd nyitva az ajtaját, amíg teljesen megszárad a szárítógép belseje.

5.

Használj szárítógép tisztító spray-t vagy kendőt a szárítógép dobának és a szűrőnek a tisztítására, és kövesd a termék utasításait.

6.

Dugd vissza a szárítógép dugóját a konnektorba, és futtass le egy üres programot, hogy megbizonyosodj arról, hogy minden rendben működik.

jan. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Eredeti-nem net-en mindenhol kapható szárítógéphez való tisztítót vegyél. Németországból hozzák, nem olcsó-de kiváló. A Bosch behozatja neked eredetiben. Mondom: nem olcsó-de kiváló.


A mosógépnél meg amikor ilyen penész és nyálkás cucc megjelenik az nem azt jelenti, hogy sok volt a mosószer, hanem azt, hogy utánzat mosószert vettél, ami kivűlről doboz, felirat, illat ugyan olyannak tűnik, a valóságban meg egy silány hamisitvány, ami ,megjelenik a ruháknál is, és szétszennyezik a mosógép minden részét.


Itt szintén az a megoldás, hogy elfelejted a "sok mosógép tisztítót" és odafordulsz a Boschhoz, és eredeti gyári-amit pont a géphez fejlesztettek ki-veszed meg. Ugyanis a Bosch garanciát vállal minden termékére, és egyetlen terméke sem gagyi.

Legközelebb meg figyelsz, hogy itt ott megjelenő "extra akciós" dolgot nem veszek, csak és kizárólag normális helyen. Mint DM, és társai, még akkor is ha drágább. Egyrészt meghálálja a géped, másrészt a ruháid is, harmadrészt ha erre rájössz, akkor utána bármennyit mosol a probléma többet nem jön elő.


A Bosch termékoldalán megtalálod mind azokat a termékeket amit eredetileg a gyárból hoznak. Semmiféle más helyen lévő akciókat ne nézz, mert olyan hamisitványok vannak már forgalomba, amit te nem tudsz laikusként kiszűrni, és megveszed a szemetet. És még tönkre is mennek a dolgaid tőle.

jan. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az 1-es hozzászóló tanácsait elfelejtheted, semmit nem érnek hosszútávon.
jan. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2+ Ezeknél a multiknál: mint Rossman, DM, Lidl és társaik, kénytelenek olyan terméket forgalmazni, aminek az eredetiség bevizsgálása valós, különben olyan büntetéseket sóznak rájuk milliárdos nagyságban, amit nem szeretnének. Ezért náluk az adott termék-eredeti. Nem fognak kockáztatni, egyrészt nincs idejük rá, másrészt akkora az adott lánc forgalma ami bőven behozza nekik a várt nyereséget.
jan. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Itt csak annyi volt a gond, hogy 3 hetig nem tisztítottak a fiúk, a kondenzátort nem vették ki, a szűrő full teli volt. Nagyfiamnak meg bolyhos nadrágai vannak, iszonyú szöszöl, brutál. Minden szárítás után tisztítani kell mindent. Nos ez lemaradt,3 egész hétig.


Minden mosószerem, öblítőm Németországból van,2 éve nem veszek itthon már, férjem hozza haza a kéthavi adagot. Nem gagyik. Látszik a különbség.

jan. 6. 15:06
 6/11 anonim ***** válasza:
9 liter "Lenor" mosószerem áll és már hónapok óta vár kidobásra. "Állítólag" Ausztriából lett hozatva. 2 azaz 2 mosás után számomra kétséget kizáróan kiderült, hogy silány utánzat és 100 alkalmas Silan öblitőnek is ugyan ez a sorsa. Itt kerülgetjük, mert ugye veszélyes hulladék, meg más embernek nem akarok kárt okozni, ezért nem adom tovább.
jan. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6+ Hát ennyit a net-en található "brutál jó" akciókról.
jan. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mint írtam, a férjem kint veszi! Eg es Föld a különbség
jan. 6. 15:13
 9/11 anonim ***** válasza:
8 Ha van kint Bosch gyár a közeletekben, és annak márkaboltja ott megtudja a géptisztítót venni a férjed. Itthon cca 2-3 hét mire a futár kihozza.
jan. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utána olvasok hol van ilyen
jan. 6. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!