Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha nem megy folyton a villanyb...

Ha nem megy folyton a villanybojler, kevesebbet fogyaszt?

Figyelt kérdés
Ismerősöméknél úgy van, hogy ha mosogatnak vagy ha fürödnek, akkor bekapcsolják a bojlert, és akkor van melegvíz. Egy nap bekapcsolják visszahűtik 3-5x. Kb 40 perc mire felmelegszik. Javasoltam nekik, hogy ha egész nap be van kapcsolva energia takarékos módra, akkor kevesebbet fogyaszt, mint így. "E" kategóriás 50l vivax márkájú bojler. Nincs éjszakai áram. Akkor most kinek van igaza?

jan. 19. 19:59
 1/6 A kérdező kommentje:
"C" kategóriás most néztem
jan. 19. 20:10
 2/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen helyzetekben a legegszerűbb ha 1 hónapig így használják, 1 hónapig meg úgy és megnézik hogy melyik esetben fogyasztott kevesebbet.
jan. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a lehűlt vizet ismét fel kell melegíteni szerintem az több energia. De ezeket az újfajta melegítőket én nem ismerem.

Amúgy meg úgy se járnának rosszul, ha indukciós tűzhelyre tennének vizet, és belehordanák a kádba, feltéve ha úgy fürödnek!! vagy mosogatáshoz pláne! mert az a főzőlap gazdaságosabb mint a cekászos sokkal! (Sőt van aki radiátoros fűtéshez is olyat használ): https://www.youtube.com/watch?v=Hb0QjtHuUKU&t=40s

jan. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit takar,hogy energiatakarékos, de vannak már ezek az okos bojlerek,amik napközben nem fűtik fel annyira a vizet, csak este fürdésre, azok így tudnak takarékoskodni,viszont ha egész nap hőntartáson van,akkor nem. Én egyedül élek, és hétközben munkahelyen fürdök,mosó és mosogatógép meg megycsinálja magának a melegvizet, tehát minimális a melegvízfogyadsztásom, és még így is szinte csak a hőntartásra elhasznál a bojler havi 50-70kW-ot. Így inkább feltettem egy időkapcsolót eléje, hogy csak este menjem.
jan. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ennyi melegvizet használnak, lehet érdemesebb lenne egy nagyobb bojlert venni.
jan. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor nekik a legjobb lenne az átfolyós vízmelegítő, az csak akkor melegít ha kinyitod a csapot.
jan. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!