Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ez a felület lehet zománcozott?

Ez a felület lehet zománcozott?

Figyelt kérdés

És nem festett?

Egyelőre nem tudom megkülönböztetni ugyanis, mi több, nem régóta tudom hogy egyáltalán megkülönböztetünk festett és zománcozott felületet.

Ez egy tűzhely fedele, melyről vélhetően attól jött le a bevonat, hogy hozzáér a felső részhez.

Szóval a valódi kérdés az, hogy zománcozott felület egyáltalán ilyen könnyen sérül-e mint itt.

Egyébként miről tudom felismerni hogy milyen? Csak próbakarcolással?

Egy autizmus gyanús hülenemvahyok eladó hívta fel erre e figyelmem egyáltalán, hogy van két különböző bevonat, de főleg csak ilyen módon, hogy karcolható-e.



jan. 24. 22:30
 1/4 A kérdező kommentje:
jan. 24. 22:31
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

" hívta fel erre e figyelmem egyáltalán, hogy van két különböző bevonat, "

Többféle bevonat lehet.

Ez speciel nem zománcozott. Lehet laminált, vagy szinterezett.

jan. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!

Külön kategóriaként festett is van? Vagy azt melyik(ek)re modnhatjuk?

jan. 24. 22:55
 4/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A tűzzománc üvegalapú, üvegszerű bevonat, amit 700-800 °C-on, több rétegben ráégetnek a fémre. Ez a bevonat nem hajlik, hanem törik, lepattan. Buborékosodni sem szokott.

A zománcfesték csak marketing elnevezés, a fényes felület utánzását fejezi ki, de nincs köze a tűzzomáchoz, hiszen csak egyfajta lakkfesték.

Porszórásnál, szinterezésnél műanyagot olvasztanak rá az anyagra, itt csak 160-200 °C a hőmérséklet.

Utóbbi bevonat értelemszerűen lágyabb, tapintásra "melegebb" érzetű is lehet, mint a tűzzománc, az eltérő hővezető képesség miatt.

A műanyag képes felhólyagosodni is, az alatta fellépő korrózió hatására, amit okozhat a réteg sérülése, ezáltal nedvesség behatolása.

Ahol hólyagos, nyomogatásra lágynak érzed, ezért sem lehet zománc.

jan. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!