Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért növekszik a konyhai...

Miért növekszik a konyhai lámpa fényereje, ha bekapcsolom a vízforralót?

Figyelt kérdés
Most vettem észre ezt a jelenséget, és nem tudom elképzelni miért lehet ez. Ha bekapcsolom a vízforralót, megnő a lámpák fényereje. A házban 3 fázis van. Köszönöm a válaszokat.

#fényerősség #Elektromoshalozat
jan. 28. 01:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem inkább lecsökken? Érdekes lenne, ha terhelés hatására még több delejt kapna. Konkrétan ez azt jelentené, hogy lekapcsolt állapotban zárlatot csinál a vízforraló.
jan. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, mint írtam, növekszik. Miért lenne zárlat azért, mert ki van kapcsolva a vízforraló? 🤦🏻‍♂️
jan. 28. 03:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Húzd ki a konnektorból és kiderül az okozza-e a hibát. Ha nincs változás, akkor a konnektorral vagy mögötte van a hiba.
jan. 28. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy lámpa vagy több lámpa csinálja? Mert ezt is azt is írtad.
jan. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
78%

3 fázisú rendszeren lehetséges, hogy az egyik fázist leterheled, másikon emelkedik a feszültség, de ez lehet kártékony jelenség, a nullavezetővel kapcsolatos hiba, kontakthiba.

Kisebb mértékben lehetne a vezetékek ellenállása miatti természetes hatás, de ezt műszerrel ellenőrizni kellene, mennyire ugrik fel a feszültség.

Amíg tönkre nem megy valami, sokan megszívták már ezt, amennyiben tényleg hiba.

jan. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
29%
A lámpa másik fázison van mint a vízforraló?
jan. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!