Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért növekszik egy halogén...

Miért növekszik egy halogén izzó fényereje a kikapcsoláskor?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


(1000w halogén izzó, a szenzortól kb kartávra)

Kikapcsolás során miért növekszik meg ekkora mértékben a fényereje?


2023. febr. 26. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány mérést végeztél?
2023. febr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szirty ***** válasza:
78%

Nem növekszik meg. Főleg nem a duplájára és főleg nem 2 mp-ig. Az erősen látható lenne.

Hibás mérés.


Ezt okostelefonnal csináltad ami mindenre jó egy kicsit? :)


Gondolom az téveszti meg hogy kikapcsoláskor hűlés közben megváltozik a fény spektrális összetevője és eltolódik az infravörös felé.

2023. febr. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nehogy azt hidd hogy ezt az okostelefon tudja mérni
2023. febr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kérdező nem írt a körülményekről.

Nekem is van olyan állólámpám, amiben dimmer van, és ha mondjuk fél fényerőn van, és kikapcsolom, akkor egy rövid időre felugrik a fényerő.

Szóval nem kell rögtön embert enni.

Ha valóban androidos telefonnal mér, az alkalmazást is megjelölhetné, mert láttam olyat, hogy gyenge fényerőnél kamerát vált a több kamerás készülék, mert az egyik kifejezetten gyenge fényerőnél teljesít jól. Az enyémen is a hátlapon 4 kamera van.

2023. febr. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szirty ***** válasza:

"Nekem is van olyan állólámpám, amiben dimmer van"


Nem jellemző hogy dimmeres lenne egy 1000W-os halogénlámpa, de az sem hogy a dimmeres állólámpában lenne 1000W-os halogén izzó.

Persze nem lehetetlen, de nem is valószínű.


Én ebből a tényből indultam ki. Szerinted rossz irányba?

2023. febr. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor kapcsold ki és egész este azzal világíts. Vagy reggelre már túlzottan megnőne a fényereje..? :)
2023. márc. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem dimmeres
2023. márc. 23. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!