Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A régi porszívók jobbak, mint...

A régi porszívók jobbak, mint a mostaniak? Hiába 1600 wattos a régi porzsákos(AEG Vampyr, ha nem szív normálisan. Ez legalább 18 èves gèp, a fejen a kefe is elzsírosodott.Érdemes újat venni?(Max.900 wattost találtam.)

Figyelt kérdés

Benti macskánk lett, állandóan hull a szőre, kell valami megoldás.Azt hallottam, hogy jó pár éve visszavették a porszívók max.teljesítményét, csak a takarítógépeké van 1000 Watt felett. Régen erősebb porszívókat lehetett venni.

Most egy új lehet, hogy gyengébb lesz? Persze a technológia rengeteget fejlődött, cyklonos porzsák nélkülit néztem, de csak 900 Watt.A szívóerőt külön nem is találtam meg a leírásában.Használtan vannak az enyémnél újabbak, erősek, de az mindig zsákbamacska, olyanban nem gondolkodom.Robotporszívóban sem, (drága, és sok bútor van a kis lakásban; àlló, akkus készülèk sem jó, azok nagyon gyengék, vagy megfizethetetlenek.



febr. 7. 12:13
 1/9 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Vannak most is nagyobb teljesítményű porszívók, de nagyon sok kisebb Watt számmal rendelkezik. Mi tavaly vettünk ETA márkájút 50E körül volt, bőven elegendő a szívó ereje, viszont sokkal halkabb, mint a régebbiek, ez csalós lehet, azt gondolná az ember nem szív rendesen. 800W-os, kisebbet nem vennék.
febr. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az újak teljesítményét ne hasonlítsd össze egy az egyben a régiekével.

Nem lettek gyengébbek szívóerőben az újabb porszívók.

febr. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Még annyit, amit vettünk pont ideális olyan hazákban, ahol van háziállat, van direkt olyan fej is, ami könnyebben felszedi a szőrt, bár nekünk nincs állat bent, rengeteg tartozékot adtak hozzá. Azt hiszem Avento Animal a neve.
febr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ez legalább 18 èves gèp, a fejen a kefe is elzsírosodott."

Van kivehető kefés, és ha nem 18 évente pucolod, akkor egész jól működik.

febr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az utolsónak üzenem, hogy nem 18 évenként pucolom, s mégis összeáll a szőr a kefében.De most újat veszek, a régitől pedig megszabadulok.

febr. 7. 15:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Sokkal erősebbek mint a régiek… Talán a Media Markt-ban ki lehet őket próbálni mennyire erősen szívnak. Utoljára amikor én néztem őket volt pár konnektor a porszívóknál, szerintem az szándékosan ezért van. Ha ezt rosszul tudnám bocsi…
febr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkus van, alig szív a hagyományoshoz képest, mégis jobban felszedi a kutyaszőrt a szőnyegről is.
febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Igen, mert valószínű van egy forgókefe a porszívófejbe és nem felszippantja az állatszőrt, hanem a forgókefével kiszedi a szőnyegből és úgy már nem a szőnyegről kell felszívnia, ami sokkal kedvezőbb a porszívónak
febr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi jópár èvvel ezelőtt mikor bedöglött az akkori 2000 wattos porszívónk egy 800 wattosat vettünk helyette mert az volt csak árban megfelelő. Elèggè fèltünk hogy mennyire lesz gagyi. Aztán jött a nagy meglepetès mikor bekapcsoltuk. Sokkal erősebb volt mint a 2000 wattos. Nagyon ritkán volt az hogy teljes fokozatra tekerve használtuk.
febr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!