Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az új (vagy csak szűrőcsere...

Az új (vagy csak szűrőcsere utáni) fordított ozmózisos víztisztító nem ad fura ízű vizet, míg "bejáródik"? Ha számít, átfolyós érdekelne, abban gondolkodom inkább, és visszasózó modullal együtt.

Figyelt kérdés

febr. 20. 14:47
 1/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nem lehet észrevenni semmit gyakorlatilag, már aki hozzá van szokva és tisztában van a várható ízvilággal, ami mészmentes, igazi tiszta víz, ezért savanykásabbnak is tűnhet a megszokottnál.

De némi hozzászokás után már az lesz a természetes, semleges.

Nyilván át kell öblíteni a szűrőbetéteket, az RO-betétből is a konzerválószert, de ez elég hamar lezajlik.

Előbb RO-betét nélkül célszerű összerakni, csak az előszűrőket átöblíteni, egy vödör vizet kiengedve, több szakaszban, hogy közben pihenjen benne a víz, megszívják magukat a betétek.

Végül betenni az RO-membránt is.

Másnapra beáll minden.

Utókezeléssel én (már) nem foglalkozom.

febr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha az ioncserélt vizet megkóstolom, akkor valami olyasmi ízt kapunk?


Szűrőkancsós víz a csere után volt savanykás, valami olyasmire kell gondolni? Mindem patroncsere után kb 1 hétig savanykás volt, de aztán beédesedett.


Beépíthető falból kiálló csaptelep esetén is? Falat nem akarok vésni.

febr. 22. 21:42
 3/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A szűrőkancsós víz kicsit savanykásabb eleinte, talán azért is, mert abban az ioncserélő gyanta az H+ ionokra cseréli a Ca/Mg ionokat, illetve ezek sósavval aktivált gyanták (sósavval regenerálható).

De lehet, hogy idővel a kimerülése miatt válik lúgosabb érzetűvé, ahogy ismét megjelenik a vízben a mész.

Az RO-víz mindenképpen stabilabb és semleges érzetet kelt, de aki először kóstolja, lehet szokatlanul savanyúbb.

Lent a sarokszelepnél legjobb megszakítani és beiktatni az elágazást.

febr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! A bekötéssel az a gond, hogy nincs sarokszelep, csak egy kétbemenetes fali vízcsap van, környékén elzáró sehol. Én abban gondolkodom, hogy a fal és a csap közé beiktatni valamit, falat és benne a csöveket nem akarom piszkálni. Talán a "z idom" nincs is bennt a falnál, de egyelőre csak futólag foglalkoztam a kérdéssel.
febr. 24. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!