Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Lehet az hogy fűtőszál problém...

Lehet az hogy fűtőszál problémája van a bojlernek?

Figyelt kérdés

Mennyi évente érdemes megnézni a fűtőszál állapotát, ha folyamatos napi használatban van a bojler? Eléggé kövesedésre hajlamos a víz.


Egy hete javítottam, mert a fűtőszálhoz menő elektromos kábele el volt égve. Kicseréltem, de most megint nem melegít. A kicserélt kábel jó, nincs elégve. Mi mehetett tönkre benne most? Okozhatja az ilyen jellegű hibát a fűtőszál? Most a következő leggyengébb láncszemet tehette tönkre az elvízkövesedett fűtőszál?



ápr. 12. 07:53
 1/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A fűtőbetét nem tesz tönkre mást, legfeljebb megszakadhat, amit méréssel ellenőriztél.

Ha testzárlatos lenne, azt észrevetted volna.

Van egy áramkör, termosztát, biztonsági hőkioldó, leköveted műszerrel, vagy legalább egy szerencsétlen próbalámpával, hogy miért nem jut el a fűtőbetétre a 230 V.

ápr. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hőfokszabályzóban a hőkorlátozó kiment szerintem. Nézzél rá. A hőfokszabályzón (már ha a kerek van benne) látni fogsz egy egészen picike piros kis b.szt, azt kell tudni visszanyomni egy kicsi lapos csavarhúzóval. Szerintem ez a legesélyesebb, hogy az "ment ki". Amennyiben erősen vízköves a bojler, erre a legnagyobb az esély, szóval nem biztos, hogy bármi is tönkrement. A vezeték is már eleve emiatt éghetett meg, hogy halálba van terhelve. Szedd szét a bojlert, vízkövet távolítsd el, a fűtőszálról is, ütögetni/kaparni azt nem szabad, savazni sem, a nagyját kell lekotorni róla, ha úgy találod nincs túl rossz állapotban, akkor vissza lehet tenni, nem muszáj azt okvetlen cserélni. Ha marad rajta némi vízkő, az majd a bojlerben felfűtés során le fog róla pattogni. Régen meglehetett tenni azt, hogy befűtötted (bekötötted szárazon) és lepattogott róla, ma már hát jobb nem próbálkozni vele, volt olyan, amit így eldurrantottam és megtanult repülni. Kicseréled okvetlen az anódot, és a tömítőgyűrűt, majd mehet vissza.
ápr. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Egyenlőre újra működik ez a 4X éves elektromos berendezés. Szétszedtem és tiszta volt a fűtőszál. Volt benne vízkő, de csak leülepedett formában, a bojler alján. Két kis "nyomógombot" kellett visszanyomni a fűtőszál előtti, alatti elektronikai alkatrészen. A második válaszoló tanácsai vezettek el engem a megoldáshoz. Köszönöm szépen!
ápr. 27. 02:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!