Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A Media markt-ben van valamily...

A Media markt-ben van valamilyen limit, hogy mennyit lehet készpénzben fizetni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy viszonylag nagyösszegű készüléket venni tőlük személyesen (500000 fölötti összeg), és ezt készpénzben tudnám rendezni. Ez lehetséges, vagy muszáj kártyáról?

ápr. 17. 08:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy boltokban 1.000.000Ft ig te döntöd el, hogy készpénz vagy kártya.

Egymillió felett van kötelezően banki utalás.

ápr. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az szuper. Most nem szeretnék egy misi fölött vásárolni.
ápr. 17. 08:10
 3/11 anonim ***** válasza:
1 vagyok. Szerintem egész nyugodtan viheted a kp-t.
ápr. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hívd fel az ügyfélszolgálatot és megmondják.
ápr. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Másfélmillió Ft a készpénzes fizetés határa. Illetve lehet felette is, de az ilyet jelezni kell a NAV-nak.


A pénzmosás elleni fellépéssel van ez összefüggésben.

ápr. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez már túl sok. Nem gondolom, hogy a közeljövőben 1000000, vagy afölött fogok vásárolni. Erre az eszközre is már egy hosszabb ideje gyűjtögetek, és most úgy tűnik, hogy meg van a szükséges összeg.
ápr. 17. 08:32
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem probléma, 10 milláért is vásárolhatsz, ha nem egszerre számláztatod.
ápr. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 Ha rövid időn belül, főleg ugyanannak a terméknek/szolgáltatásnak az ellentételezésére fizeted, akkor azok összeszámítandók és él a másfélmilliós határ.
ápr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
55%
1,5 millió lehet 1 naptári hónapon belül egy szerződésre.
ápr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A másfélmilliós korlát csak a vállalkozási tevékenységhez kapcsolódó készpénzfizetéses vásárlásokra vonatkozik, a magánjellegű vásárlásokra nem.
ápr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!