Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Harmadik országbeli embernek...

Harmadik országbeli embernek melyik országba a leghatékonyabb beadni a vizum kérelmet ha az eu-ba akar jönni? Látogatót vagy túristát? Magyarországtól kapott bárki már ilyen vizumot? Érdemes ezt erre szakosodott céggel intéztetni?

Figyelt kérdés
Elsősorban érintettek válaszait várom :)

#Egyiptom #Schengen #Magyar meghivó
ápr. 14. 17:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

„Elsősorban érintettek válaszait várom”


Na mert itt a gyakorin aztán biztosan csak úgy hemzsegnek az olyan külföldiek akiknek eu-s vízumra van szükségük 😂

ápr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szerintem sokaknak külföldi a párja, és jönnek így ide (vagy nem tudnak)
ápr. 14. 18:14
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem, elég ritka hogy itt Európa közepén valaki összeszed egy harmadik világbeli embert párnak, akinek még engedélye sincs az országba belépni.
ápr. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem mondanam, hogy a parom, de nekem van egy indiai baratom, akivel talalkozgatunk, ha van ra lehetősegünk. Igaz ő üzleti cellal szokott jönni neha Europaba es ennek megfelelő vizumot igenyel, szoval nekem nem kell őt segitenem semmiben.

Viszont van egy kolleganőm,aki egy marokkoi nyaralason összejött egy ottani sraccal, megprobaltak őt behozni Mo-ra de nem sikerült, elutasitottak a kerelmüket.

Szoval ha az van, hogy a neten megismerkedtel egy ilyen fickoval, az eleg eselytelennek tünik. Esetleg utazz ki te hozza, ha nem nagyon gaz az orszaga, eu allampolgarkent konnyebb utazgatni. Ha megismered előben, tan el is megy a kedved az egesztől..

ápr. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Személyes ismeretség, nem netes. Sajnos nem ment el a kedvem tőle… Az országa nem alkalmas a találkozásra, valahogy máshogy kell megoldani.

Miért utasitották el a kérelmüket? Pont erre lennék kiváncsi. Köszi :)

ápr. 15. 09:18
 6/18 anonim ***** válasza:

Hát, nem akarlak elkeseríteni, de nézd meg hogy többségében kik az illegálisan EU-ban tartozkódó migránsok: sajnos pont az afrikai/közel-keleti fiatal férfiak. Tehát pont az ő esetükben kezelik a vízumkérelmeket a legszigorúbban.

A kérdéseddel kapcsolatban felhívnám még a figyelmedet az alábbi mondatra: „When traveling to more than one Schengen country, you should submit your application to the Embassy/Consulate representing the country of your main destination”.

Vagyis ha a kérelmező magyar meghívóval/hotelfoglalással rendelkezik, akkor a magyar követségtől ajánlatos megkérni a vízumot, hiába kisebb a visszautasítási ráta a finneknél vagy a balti államoknál, ettől nem lesz jobb az esélye.

Itt egy bőséges cikk a témában:

[link]


Személyes véleményem és tapasztalatom az hogy remek dolog egy nyaraláson valakivel együtt lenni, de utána realistának és keménynek kell lenni és beletörődni abba hogy nincs folytatás, az élet sajnos nem Disney-mese...

ápr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte véleményed. Nem adom fel, mert nem olyan fából faragtak.
ápr. 15. 10:31
 8/18 anonim ***** válasza:

4.vagyok. Azt szabad tudni, hogy melyik orszagbol jonne? Illetve ugy ertelmezem, h mar jart itt Europaban, mert irtad, h nem netes ismeretseg es nem olyan az orszaga, h szivesen beutaznal. Szoval ha mar volt itt, akkor az milyen jogcimen volt?

Sajnos a kolleganőmeknel nem tudom a konkret indokot, miert utasotottak el a kerelmet, nem közvetlenül ő meselte el nekem, azert ezt nem szivesen veri nagydobra sztem a munkahelyen :) de sztem az lehet, amit egyik korabbi valaszolo irt, h extra necces orszagbol jott volna, tehat afrikai, arab orszagok..

Mindjart folyt.köv csak mar egyszer elszallt,amit irtam

ápr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

#8

A kulcsszavaknál Egyiptomot adta meg a kérdező, gondolom ott ismerte meg az arab fiút

ápr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Korabban olvastam erről, nem tudom most is igy mukodik meg, ha kuldesz meghivot, eleg komoly összeget fel kell tudnod mutatni a hatosagnak es vallalni a felelosseget a meghivottadert, hogy pl allod minden koltseget, elszallasolod, ha vmi eü baja lesz azt is te fizeted, vagy ha vmi galibat csinal, neked kell megteriteni a kart, stb.. Talan ez volt az amit a kolleganő se tudott/akart bevallalni.. de ez csak tipp.

En amugy a helyedben azt csinalnam, ha tenyleg ennyire komolyan gondolod, h elmennek egy jogi tanacsadasra egy ezzel foglalkozo ceghez v ügyvedhez, hogy tisztan lassak, mire van esely. Mostansag voltam egy jogi tanacsadason, 25 ezer volt 1 ora (teljesen masfajta ugyben), de gondolom meger neked ennyit ez a pasi, meg hat ha tenyleg belevagsz ettol joval nagyobb összegeket is kell majd viritanod sztem.

Kivancsi leszek hogy alakul, ha van kedved, majd ird meg kesobb :)

ápr. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!