Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mely konyhai gépeket kell...

Mely konyhai gépeket kell közvetlenül az áramkörre csatlakoztatni és melyeknek van konnektoros dugója? Főleg a páraelszívó, elektromos sütő, főzőlap és mosogatógép érdekel.

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elszívó és a mosogatógép /általában/dugós.a kombi tűzhely is. A sütő-főző dobozba + külön kapcsolóra van nálunk kötve.A 3 fázis miatt is/egy fázis/16A/ el se bírná.
2011. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Páraelszívó dugós(de sokan fixre bekötik, mert úgysem húzgálják ki-be),elektromos sütő-főzőlap fi bekötésű,mosó-mosogatógép dugós,hűtőgép-fagyasztó dugós, kis háztartási gépek dugósak.Talán ennyi van egy konyhába.
2011. jan. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
aminek villásdugó van a végén, azt a konektorba, aminek csak vezeték azt az áramkörre, megfeleló kismagszakítóval. Csak nehogy fordítva csináld :D
2011. jan. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Utolsónak: ez a válasz egyáltalán nem hasznos.

Most tervezem a konyhát berendezni, ezért nem tudom, hogy melyik készülék végén mi van (dugó vagy más), és még a boltban sem tudom megnézni, mert eldugják, megmondani pedig nem tudják az eladók.

2011. jan. 26. 21:15
 5/11 anonim ***** válasza:

utolsó vok.

és hova dugják el? a raktár valamelyik sarkába? Ugyan mááár.

Te sem gondolod komolyan hogy valaki most felsorolja minden márka, minden eszközén hogy hogy kell csatlakoztatni a hálózathoz.

Azért irtam ilyen bagatel választ , mert a kérdés is az volt.

Ha veszel egy eszközt és a végén villás dugó van és te nem építettél ki neki konektort hanem csak kötöződobozt, akkor vazee levágod róla a konektort. És ez fordítva is így van.

2011. jan. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sajnos ez a válasz sem hasznos :-)

Látszik, hogy nem vásároltál mostanában beépített elektromos sütőt, főzőlapot. A bemutatóteremben be vannak építve, így nem látszik, milyen bekötésű. Az eladót meg hiába kérdezed, vagy nem tudja, vagy hülyeséget beszél. És ez még a jobbik eset, mert sok kereskedőnek se boltja, se bemutatóterme, csak webáruháza, ahol vagy fel van tüntetve minden fontos információ vagy nem. Emailben feltett kérdésekre pedig vagy válaszolnak vagy nem.

2011. jan. 28. 12:00
 7/11 anonim ***** válasza:

A páraelszívó szerintem az "egyszerűbbek",mondjuk úgy 20-e ft-ig biztos,hogy villásdugósak.A komolyabbak,kürtősek "direkt"-re lehetnek kötve.

A sütő-főző: Nekünk csak 1 fázis,16A van.Így el sem tudok képzelni magamnak ilyen komoly áramfelvevőket.Max ha 25A lenne,de akkor sem biztos.Szerintem annak 3fázis kell(ene).Azt szerintem kapcsolóba,mert "érdekesen" nézne ki a konyhában egy ilyen csatlakozó: [link]

A mosogatógép villásdugó.

2011. jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

megint én :) Na elmagarázom hogy te is értsd!

Amit mozgatni akarsz, pl: kávéfőző, kenyérpirító, az konektor, amit meg fix helyre teszel és az idők végezetéig ott akarsz hagyni azt meg fixre kötöd.

Tökmindegy mivel adják ki a boltba. A készülék nem válogat hogy min folyik keresztül neki az áram, konektor vagy kötöződoboz. Itt a vezetékvastagságon kellene a hagsúlynak lenni.

2011. jan. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha valaki nem villanyszerelő, ne válaszoljon!

A dugaljak 10-16 A (gyártmánytól függ) terhelhetőségüek. Az ez alatt levő teljesítményű készülékeket lehet szerelni villásdugóval, (De a biztosabb érintkezés érdekében a 10A. körülieket szokták sorkapoccsal, dobozban kötni.) a többit sorkapoccsal és dobozban. Egy villanytűzhely lehet egy-két-három fázisú a betáptól, illetve a hálózat terhelhetőségétől függ. Egy tűzhelyet be lehet kötni mindegyik variációban, mert olyan a kialakítása. A szerelőnek kell bellül átkötni mindent (hidalásokat, stb) hogy alkalmas legyen az adott hálózatra.

2011. márc. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kérdező miért nem bízza a villanyszerelőre? Az biztos tudja.
2011. márc. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!