Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan lehet rögtön kinyitni...

Andor_ kérdése:

Hogyan lehet rögtön kinyitni egy elöltöltős mosógép ajtaját, ha félbeszakítottam egy programot?

Figyelt kérdés
Nálunk kb. 5 percig egy relé megakadályozza, hogy ezt megtedd. Nem lehet kinyitni a mosógép ajtaját, még akkor sem, ha ki van húzva a konnektorból. Biztos van erre valami trükk a szervizekben, hogy ezt gyorsan felül lehessen bírálni.
2011. febr. 6. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az enyém 3 percig tartja bezárva az ajtaját. Gondolom, biztonsági okokból oldották meg így. Ne erőltesd, mert elromlik a zár, és akkor be sem indul a mosógép.
2011. febr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vannak relés időzítésűek, de vannak bimetálos késleltetésűek is. Szakember tudja kiiktatni, de nem ajánlott, és nem is biztos, hogy megcsinálná! Gondolj arra, hogy meggondolatlanul, idő előtt a gyerek is kinyithatja és belenyúl, -miközben ezerrel pörög a centrifuga!
2011. febr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"miközben ezerrel pörög a centrifuga!"


De ha már leállt az egész program akkor nem értem miért kell 5 percet várni.

2011. febr. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"De ha már leállt az egész program akkor nem értem miért kell 5 percet várni."


A kérdésben pontosan arról van szó, hogy MEGSZAKÍTVA van a program, tehát nem futott végig! Az ajtónyitás késleltetése biztonságtechnikai előírás, legfeljebb az időtartam hosszát lehet kifogásolni, de emiatt a gyártónál kell reklamálni.

2011. febr. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne akard "megerőszakolni". Egy ismerősöm kifeszegette a zárat és a h.lye elfeledkezett róla, pár nap múlva kinyitotta, belenyúlt, majdnem ledarálta a kezét.
2011. febr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekünk fél éves /AEG/ van,de progi végén azonnal nyílik.

Ha program közben állítom le,el kell tekerni "0" állásba akkor is.

Így megszakad a program az igaz. Hogy folytatódjon....azt még nem próbáltam.

2011. febr. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Persze van értelme ennek a biztonsági intézkedésnek, de annak nincs, hogy nem lehet felülbírálni.

Rendszerint amiatt kellene egy ilyen funkció, mert indítás után derül ki, hogy kimaradt egy ruhadarab, amit még be kellene dobni.

De vehetnénk azt az esetet is, hogy teszem azt beraktad a tengerimalacodat a mosógépbe (vagy bármit amit nem szeretnél alaposan kimosni, pl. zsebkendő) és öt perccel később veheted csak ki, minthogy észrevetted.


Sajnos Nálunk nem tárcsás a mosógép, hanem gombok vannak.

Megnéztem a kézikönyvét is, de ott sincs semmi a kinyitásról.

2011. febr. 6. 20:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Pontosan az ilyen -"tengerimalac, zsebkendő, stb,"- felejtősök miatt van ez a biztonsági megoldás! Hogy ne felejtsd el megvárni a dob leállását.
2011. febr. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

" Hogy ne felejtsd el megvárni a dob leállását."


De nem 5 perc amíg leáll a dob. Pár másodperc. Semmi értelme az 5 perces zárnak. Egyébként nálunk van az 10 perc is.

2011. febr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor csak a szervíz, vagy a gyártó marad, ahol reklamálhatsz!
2011. febr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!