Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Nyitott rendszerű, régi...

Nyitott rendszerű, régi típusú fűtésrendszerhez új gázkazán?

Figyelt kérdés

Klasszikus, jó vastag csöves, nyitott tágulási tartályos fűtés rendszerünk van idehaza. Sajna a kazán nagyon haldoklik, mindig meg lehet csinálni, csak lassan annyit költünk rá, hogy újat is vehetnénk.

Kerestem interneten, hogy hogy működik ez manapság, nem találtam semmit. Kazán és kazán közt van különbség nyitott és zárt rendszer vonatkozásában? Én nem láttam sehol feltüntetve, hogy lenne. Rengeteg vizet kéne forgatnia, a nyitott tartályból fakadóan alacsony/normál nyomáson... ami azért nehezíti a szivattyú dolgát gondolom.

Tudtok erről valamit?


2011. febr. 14. 05:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia.


Nálunk is volt hasonló probléma és a baxi kazánnal tudtuk megoldani mert abban van sorkapocs ami átkötésével a nyomás érzékelőt be lehet"csapni" Mivel a nyitott rendszernél mint a tied van a padláson 1 tartály amibe a víz melegedéskor kitágul nyomás szinte 0. A zárt rendszernél van 1 "pici" kétrészes membránnal elválasztott tartály amiben 0.8-1 bar nyomás van és a víz ide tágul ki. Ezt a nyomást figyeli is a kazánok nagy többsége.A vízmennyiség miatt ne aggódj a mai keringetők megbirkóznak vele könnyedén.

Remélem segítettem.

2011. febr. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!