Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fali kombi gázkazán füstkifújó...

Fali kombi gázkazán füstkifújójának milyen távol kell lennie a szomszéd telektől/kerítésétől?

Figyelt kérdés

Ha ezzel kapcsolatban van valami net oldal, amin infot találhatok, kérlek azt is írjátok meg! (eddig én nem taáltam)

Köszi!


2010. jún. 15. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értem akkor kényszer szellőzős a cirkó. Nem a szomszéddal lesz problémád, hanem a télen kiáramló párával ami kicsapódhat a falra. Lekondenzálódik. Mivel a szellőző ventillátor elég erőssen nyomja azt ki. Ennek eredménye, hogy a vakolat leesik. Ez rövid égéstermék elvezetőknél nagyon szépen látszik.


De visszatérve a szomszédra: Ha lehet ne szellőzzön be a lakásába a kazán égésterméket. Próbáld meg felemelni annyira a kéményt, hogy az ne zavarja. Ugyanis ebben az esetben mérgezést okozhat. Ha jól tudom erre nincs előírás. Sajnos csak annyi van méretben megszabva, hogy a tetősík felett 90 cm-ig kell kiemelkedni a gázkéménynek. Egyébként egy ötlet: keresd meg az illetékes kéményseprő vállalatot akik feléd a kéményeket ellenőrzik, átveszik. Azok biztos tudnak megfelelő jogszabályt, méretet, ha kell adni.


Egyébként telekhatárra is lehet kéményt elhelyezni mint néhány háznál biztosan láttad.

2010. jún. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez a falon menne ki (turbós kifúvó), de most a másik falon van, ami nem a szomszéd felé van, viszont arra bővítenénk a lakást, és hát a szobában lenne, ahová fúj. Emiatt érdekes, hogy engedélyeznék-e, ha kb. 3.5 m lenne a távolság a szomszéd telkétől, mert lényegében "arra" fújná.(nem felfelé, mert arra biztos, hogy új terv kell)
2010. jún. 15. 09:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nincs rá törvényi szabályozás.... legalábbis én nem találtam.

Nekem is pont így vagy legalábbis majdnem így volt ahogy leírtad. Bővítettünk és a szomszéd irányába megy a "kidörrentő" a mi udvarunkra a telekhatár kb 2,5m-re van mondjuk szerencsére a szomszédnak nincs ott háza pontosabban a kertje van. Egyébként ő beleköthetne.

Terveztessétek meg (a gázbővítésnél úgy tudom amúgy is kötelező) ha átmegy az engedélyeztetési eljáráson nem lesz gond...

2010. jún. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

09:42 vagyok


A szoba dolgot nem értem. A szomszéd szobája felé menne a füstgáz vagy a Te szobádban lenne a készülék?

2010. jún. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

7.6 sz. melléklet.

Egyébként telekhatárra tényleg nincs megkötés, csak a szomszédos ház falára. Az nem lehet 6m-nél közelebb hozzátok.

2010. aug. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocs, mégis van. Részletesebben beleolvastam. 3méter.
2010. aug. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!