Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A mosógépem elromlott, hideg...

A mosógépem elromlott, hideg vízzel mos, pedig 50C-re van állítva. Egyébként rendesen lemegy a program. Mi lehet az oka? Meg lehet itthon sajátkezűleg csinálni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elvileg többféle hiba is lehet: Érintkezési hiba - vezetékégés /programkapcsolónál, hőfokérzékelőnél, fűtőtestnél/. Ha nem, akkor hőfokérzékelő vagy fűtőbetét szakadás. Ha nincs villanyszerelő ismeret, akkor nem úszod meg a szervízt!
2011. márc. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

autoelektronikai műszerész ismeret van:)



Nem lehet,hogy vízköves a fűtőszál és emiatt nem fűt? Vagy akkor csak hőfok csökkenés lenne?

2011. márc. 4. 13:52
 3/12 Olga néni ***** válasza:
A vízköves fűtőszál azért még fűt. Más a hiba. Szerintem érdemes szerelőt hívni, a szétszedéssel, ha nem értesz hozzá, sok idő elmegy, a szerelő meg pikk, pakk szétkapja. Sok bosszúságtól megóv, persze pénzbe kerül, de valószínű, még így is jobban jársz.
2011. márc. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


Még egy kérdés: Szerintetek a szerelő kb mennyiért csinálja meg? (persze tudom, hogy a hibától függ, de kb...)

2011. márc. 4. 14:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk/Szegeden/ min. 2000 a kiszállás, meg legalább ugyanannyi az óradíj, + az anyag -ha kell.
2011. márc. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)
2011. márc. 4. 17:00
 7/12 anonim ***** válasza:
Fűtőszál szakadás, vagy elégett a saru csatlakozás, vagy a kábel. Többnyire ezek.
2011. márc. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha van 1 kis kézügyességed meg tudod oldani. Húzd ki a dugaljból a gépet ferdén támaszd a falnak hogy alá láss.

A fűtő betét mindig alul van, vagy elöl vagy hátul a burkolat lebontás végett.Megismered mert ugyanolyan rátűzősaru van rajta mint a gépjárműtechnikában,3 szál megy hozzá fekete v barna,kék,zöld/sárga.Ha van kézi műszered azzal megméred víztöltés után van e rajta feszültség vagy csinálsz 1 próbalámpát(foglalat+izzó) és kilámpázod.Ha van rajta feszülség és mégsem fűt szakadt a szál,kicseréled általában 1 csavar fogja.Ha viszont szabályzó vagy program kapcsoló baja van akor szervíz.

Remélem segítettem.

2011. márc. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért azt megnézném a feltöltött mosógépet,hogy billenti meg és hogy bújik alá!!

Az egyszerübb kikapcsolt és üres helyzetben szakadásmérővel lépj rá a fütőbetét két végére! Ha jelez a fütőbetét Jó!! Így nem kell feszültség alatt a mosógépben matatnod!Sokan vannak akik már nem mondhatják el hogy ez volt életük utolsó és egyben legrosszabb húzása!

2011. márc. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

06:47-nek.


Első osztály 1 félév:olvasás-szövegértés!!!

Azért mondtam ,hogy billentse meg a gépet hogy megnézze hol van a fűtőbetét, melyik burkolatot vegye le.

Én úgy olvastam hogy végig fut a program és annak végén ugye vízmentes a gép max ruha van benne.

A kérdezőnek gondolom van annyi esze hogy nem a teli gépet emelgeti.

Ha jól emlékszem próbalámpát javasoltam azt pedig azért mert 1 foglalat+ vezeték általában van vagy legalábbis sűrűbben előfordul 1 háztartásban mint 1 kéziműszer.

Ha van 1 kis kézügyessége nem fogja megrázni az áram a próbalámpával, ha meg b@lfasz akkor nem fog hozzá ha van műszere ha nincs.

Volt 1 rajzfilm kis kék törpék voltak benne, az eggyik szemüveget viselt.Na az jutott most az eszembe rólad!!!

2011. márc. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!