Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Adott egy kefés motor, két...

Adott egy kefés motor, két vezeték lóg ki belőle. Adott egy kondenzátor, és a hálózati kábel. Hogy kössem össze ezeket, hogy működjön a motor?

Figyelt kérdés
Van egy no name sarokcsiszolóm, ami bedöglött. Nincs leégve, valami elektronikus baja van. A szerviz nem foglalkozik vele, adnék neki egy esélyt, hátha meg tudom csinálni. A motoron kívül tartalmaz egy kondenzátort, meg egy áramkört, ami a puha indítást adja. Szerintem vagy ez az áramkör a rossz, vagy a kondi, vagy mindkettő. Kiiktatnám az áramkört, hogy meggyőződjek, mi a hibás, de nem tudom, hogy a kondit hogyan kössem be enélkül.
2011. máj. 2. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a kondenzátor szerintem csak egy zavarszűrő kondi lehet, mert indítókondenzátort aszinkron motorokhoz használnak, azoknál meg 3 vezeték jön ki a motorból. Ezekből kettőt a hálózatra kell kötni, a harmadik vezeték és a fázis közé iktatják be az indító kondenzátort.

Az említett áramkörről sejtésem sincs.

2011. máj. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az a kondi csak zavarszűrésre van. Eredetileg párhuzamosan kapcsolódik a hálózatra ill. a motorra. Valószínű, hogy a "lágyindító áramkör" a hibás. Ha a kondi hibás lenne, -legrosszabb esetben- zárlatot okozna.
2011. máj. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Barkács lágyindítás:


Ha nem vagy biztos abban hogy a motor jó, a motorod kösd sorba egy 500W-os reflektorral (ha van, rezsó is megteszi, vagy vasaló). Kondenzátor nem kell a próbához.

2011. máj. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!