Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hány évig jó egy mosógép?...

Hány évig jó egy mosógép? Miből lehet tudni, hogy mar a véget járja?

Figyelt kérdés
Wirlpool márkájú, mar régi, de úgy kaptuk, nem tudom mennyi idős lehet. Az utóbbi időben kész a mosás kikapcsol kívánnem a ruhákat de omlik belőlük a víz, ezt mar harmadszorra csinálja, valamiért nem centrifugal ki. A gumirozasa az ajtónál is elvan repedve, és a mosószer adagoloval is vannak gondok. Ideje másikat venni? Amúgy működik, csak hat mégse mindig...
2011. máj. 4. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Tisztítsd sűrűbben a szűrőjét, ill. a mosószer adagolóját. Esetenként az enyém is csinálja, pedig csak kb. 5 éves.
2011. máj. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a mostani mosógépek már 7-8 évesen öregek. kb. ennyit bírnak, és abból lehet megállapítani, hogy csereérett, ha már sok hibája van, vagy ha a programkapcsoló hibás, mert az új anyagára+ beszerelése egy vagyon.
2011. máj. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem is whirlpoolom van 2 ő is itthon egy 2 éves imádom király szép starpabíró és jól mos és halkan megy a nyaralómba egy régebbi van kb 9 éves semmi baja nincs

pucold kia szűrőt és jó lessz!!

2011. máj. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


A licitben Én viszem a prémet, mert nekem egy HAJDU ENERGOLUX kétvizes 1987-es mosógépem van felültöltős és néhány kopó alkatrészen kívül semmi baja sincs(kerék). Az hogy egy gép a végét járja az ott kezdődik, amikor már nem tudsz hozzá alkatrészt szerezni, illetve javítása meghaladja az 50%-át egy új gép árának.


Remélem tudtam segíteni.

2011. máj. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

anyukám is vagy 20 évig használta az övét, kedves utolsó válaszóló, szerintem ez már mindennel így van, hogy nem csinálják őket örök életűre mint anno, hogy vegyél másikat, pl mobiloknál vagy fényképezőgépnél én ezt tapasztalom.


na jó akkor egy nagy karbantartás, tisztitás, aztán remélem jó lesz.

2011. máj. 5. 11:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk Foron gépünk van, és töménytelen NDK alkatrészt lehet hozzá kapni. Már közel 30 éves a drága. Időnként van baja, de olcsón tudom orvosolni, mert magam szerelem.
2011. máj. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Takarítsd ki jól, (főleg a szűrőt) cseréld ki a gumikat. Az utolsó öblítés után kiszivattyúzza-e a vizet, vagy nem?

Ha igen, centrifugál-e utánna?

2011. máj. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A mi Whirlpool mosógépünk is olyan 6 évig bírta. Úgy halt meg, hogy az egyik tömítés ereszteni kezdett, és így folyamatosan locsolta a vizet a saját motorjára...


A 20 éve bejáratott mosógépszerelőnktől is kértünk tanácsot, hogy milyet vegyünk, de azt mondta, vegyük a legolcsóbbat, úgyis egyforma rossz mind. Azért megpróbálkoztunk egy drágább Zanussival (Bosch-t akartunk, de arra 6 hetet kellett volna várni, ez a Zanussi elvileg a kiszemelt megbízható Bosch modell koppintása). Meglátjuk, meddig bírja.


Amúgy szinte minden háztartási géppel így jártunk. 6 éve költöztünk, és olcsóbban akartuk megúszni a gépeket. Aztán szinte mindenre ráköltöttük még az eredeti ár dupláját, mikor az elromlott gagyi helyett végül vettünk valami megbízhatót.


Elnézést, hogy ennyire elkanyarodtam a témától, de talán valamennyire kapcsolódik ez is.

2011. máj. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!