Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Gőzölős vasalóba a vízhez...

Gőzölős vasalóba a vízhez önthetek pici ecetet a vízkő ellen?

Figyelt kérdés
2011. máj. 13. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Természetesen, azt a tévhitet hogy a műanyag és fém alkatrészeket és károsítja csak a vízkőoldó és hasonló szerek gyártói terjesztik, valójában nem így van sőt sokkal kíméletesebb mint bármilyen vegyi lötty.

De javaslom számodra hogy ne csapvizet használj(még átforralva sem) mert az tényleg tönkreteszi gőzölő rendszert, használd a direkt ilyen célokra kitalált ioncserélt(desztillált)vizet és soha többé nem lesz gond a vízkő! Gondolj bele, 5l ioncserélt víz kétszáz forint de egy új vasaló több ezer!

2011. máj. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2011. máj. 13. 15:57
 3/6 anonim ***** válasza:
az ecet nagyon jó vízkőoldó, de gőzölős vasalóba nem való. odakozmál és szerintem büdös is lesz. az ioncserélt víz sem drága...
2011. máj. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én Mindenhez ecetet használok vízkő ellen,pl. kávéfőző átforralása, edények, felmosás mészkőalapú padlón, félvenként 3 l a masógépbe, és hosszú meleg program üresen-csillog villog utána és hamarabb fefüt,mosogatógépbe szag ellen szoktam fél litert löttyinteni, vasalóba is tehetsz higitott, pl. 2%-os ecetet, utána kiöblíted 1x, vagy még azt sem, semmi szag nincs miután feloldotta a vizkövet. Egy nap és elillan. Persze a desztvíz a legjobb, de az nem old semmit, csak ha használod nem lesz újabb vizkő.

A Calgont, meg az ilyen reklámbaromságokat legjobb elfelejteni. Kiszámoltam, ha 3 évig rendeltetésszerűen adagolok Calgont, akkor egy új mosógép árát cseszem el!.

2011. máj. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ecetet szinte bármibe önthetsz meg is forralhatod nyugodtan. Talán az alumínium nem szereti de ha abból van a vasalód dobd el! :) Én a vízforralóba és a mosógépbe is azt öntök meg is forralom és évek óta kutya bajuk.
2011. máj. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nálatok nem lesznek a frissen öblítős ruhák büdösek ha desztillált vizet öntötök a vasalóba és azzal vasaltok?

Nem tudom milyen desztillált víztől maradhatnának friss illatúak a ruháim...

2014. ápr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!