Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A bojlert hány óra hosszára...

A bojlert hány óra hosszára érdemes MINIMUM lekapcsolni hogy spórolni lehessen vele?

Figyelt kérdés
mert ugye lehet hogy bizonyos időre nem érdemes mert aztán mire felmelegíti a vizet....még többet fogyaszt vagy nem spóroltunk semmit.
2011. máj. 16. 13:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

zért csökkent a bedugó-kihúzó testvérnek a számlája, mert fél óra alatt a viz mavx. langyos lesz, tehát a beállítottnál HIDEGEBB vizzel mosogat és fürdőzik.

Ezt úgy is el lehene érni, ha lecsavarná a höfokszabályozót arra az értékre amin mosogatni szeretne, és akkor tudná hőn tartani .

A másik lehetőség, hogy ritkán használják a bojlert és marad benne el nem használt meleg víz, ekkor elég a használat elött felfüteni, de a hőntartás ha a meleg vizet naponta használjuk, bármilyen hőfoknál olcsóbb, ez nem kérdés, nem vitatéma, pontosabban a termodinamikai törvényeket kéne bealázni hozzá , Maxwellel együtt.:)

2011. máj. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"de a hőntartás ha a meleg vizet naponta használjuk, bármilyen hőfoknál olcsóbb, ez nem kérdés, nem vitatéma, pontosabban a termodinamikai törvényeket kéne bealázni hozzá , Maxwellel együtt."


baromi jó. vezesd már le én tudatlannak...


a helyzet ugyanis a következő:


ha hőntartasz

akkor az elhasznált energia= elhasznált melegvíz helyére jövő hideg felfűtése + hőveszteség a hőntartásnál


ha szakaszosan üzemeltetsz

akkor az elhasznált energia= elhasznált melegvíz helyére jövő hideg felfűtése + hőveszteség a lehülés miatt


a kérdés csupán annyi, hogy mikor veszítesz több energiát, akkor ha hőntartod, vagy akkor ha hagyod hűlni.

aki csak egy picit is beleszagolt a termodinamikába, az tudja, hogy független attól, hogy a hő milyen úton módon terjed áramlik, azonos keretek között, annál nagyobb az egységnyi idő alatt átáramló hő, minnél nagyobb a hőmérséklet különbség.


a hőntartartásnál a hőmérséklet különbség állandó, a folyamatos hűlésnél meg folyamatosan csökken. ebből következően ugyanannyi idő alatt a szabad hüléssel kevesebb energiát vesztesz, mint a hőntartással.


na és akkor most cáfolj meg a termodinamikával meg Maxwellel, ha tudsz.

2011. máj. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Hőntartás egyszerűen azért fogyaszt kevesebb energiát mert csak a bejövő néhány liter hideg vizet melegíti fel, azt sem hidegről 60 fokra hanem langyosból mert keveredik a bennlévő meleg vízzel, épp ezért nem is üzemel a fűtőszál olyan sokáig mint felfűtésnél!

A napi felfűtés a kihűlt teljes mennyiségű vizet melegíti fel, minek következtében a fűtőszál akár 2 óránál is tovább üzemel !

Ezek után gondolkodj el mi fogyaszt többet!

A felsorolt elméleti számítás ide nem vonatkozik(bár igaz hogy létezik és vitathatatlan)mert az hidegről adott hőfokra történő melegítést taglal adott környezeti hőmérsékleten, míg hőntartásnál nem hidegvizet melegítesz újra és nem szobahőmérsékleten hanem attól melegebb környezetben.

Tehát a kétkedők is beláthatják a hőntartás a megoldás mert akár egy zuhanyzás során elfolyt melegvizet is max 15 perc alatt fűt vissza,a nap folyamán való hűlést pedig el is hanyagolhatjuk olyan kis ideig üzemel a fűtés, míg egy tartálynyi hidegvizet akár két óra alatt tud felfűteni!

És egy péáldával is alátámasztom:felkerestem ma egy régi ügyfelemet(a sok közül) akinek hőntartást ajánlottam, addig amíg ki-be kapcsolta a bojlert 11750 ft volt a villanyszámla,jelenleg ez 8990 ft úgy hogy semmi más nem változott a szokásaiban/berendezéseiben.

2011. máj. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"A felsorolt elméleti számítás ide nem vonatkozik(bár igaz hogy létezik és vitathatatlan)mert az hidegről adott hőfokra történő melegítést taglal adott környezeti hőmérsékleten, míg hőntartásnál nem hidegvizet melegítesz újra és nem szobahőmérsékleten hanem attól melegebb környezetben."


értem. szóval szerinted, ha egy vödör 80 fokos vízhez hozzáöntünk egy vödör 20 fokos vizet és felmelegítjük az egészet 80 fokra, akkor ahhoz kevesebb energia kell, mintha elöbb felmelegítettük volna a 20 fokos vizet 80ra és utána öntöttük volna bele. mert ezzel ezt mondod...


"addig amíg ki-be kapcsolta a bojlert 11750 ft volt a villanyszámla,jelenleg ez 8990 ft úgy hogy semmi más nem változott a szokásaiban/berendezéseiben."


de. ameddig ki-be kapcsolgatta, addig maxra fűtötte fel, hogy mindig legyen elég melegvize. amióta hőntart, alacsonyabb hőfokra hevít, ami megtakarítást okoz. de nem azért, mert a hőntartás olcsóbb, hanem azért, mert a hőfok alacsonyabb...

2011. máj. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Hát nem fáradozok veled, nem érted a lényeget csak egy irányba látsz mint ló a szemellenzővel.

Az első részhez már nincs mit hozzáfűzni teljesen másképp értelmezed mint amit írtam, a második pedig ki-be kapcsolásal is maxig fűtött és hőntartással is maxig fűtött tehát nem volt alacsonyabb a hőfok-nem ezért spórol hanem azért mert a hőntartás alatt negyed annyi ideig üzemel a fűtés!

2011. máj. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Hát nem fáradozok veled, nem érted a lényeget csak egy irányba látsz mint ló a szemellenzővel."


igen, én butus. ej-ej. mert szerintem nem keletkezik energia a semmiből. jaj de buta vagyok.


"a második pedig ki-be kapcsolásal is maxig fűtött és hőntartással is maxig fűtött tehát nem volt alacsonyabb a hőfok-nem ezért spórol hanem azért mert a hőntartás alatt negyed annyi ideig üzemel a fűtés!"


ha negyed annyi ideig üzemel a fűtés, akkor nem 12e szemben 9e lennem a számla, hanem sokkal kevesebb. azaz vagy a negyed annyi nem igaz (nagyon nem), vagy két teljes villanyszámlát állítottál szembe egymással, ami igen derék dolog, mert abban egyrészt a világítás is benne van, amiből mostanság jóval kevesebb kell, másrészt mostmár azt is kinézem belőled, hogy az egyik egy téli, a másik megy egy mostani számla, amikor a bejövő víz hőmérséklete között 5-10 fok különbség van. ami nem kispályás különbség, ha arról van szó, hogy melegíteni kell...


ebben az esetben szaladjatok szabadalmaztatni a dolgot, mert feltaláltátok a pertétum bobilét...

2011. máj. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha kihúzza, elfogadja, hogy ezek után kicsit, vagy jobban hidegebb vize lesz, mint amit igazán szeretne, de együtt tud élni ezzel a helyzettel. Cserébe alacsonyabb lesz a számlája meg a bojler élettartama.

Ha hőn tartja, mindig ugyanolyan meleg vize lesz, de ezt meg kell fizetnie pár százas-ezres formájában hó végén, mert a meleg víz energiáját folyamatosan zabálja, szívja a környezet, ami hidegebb.

Tehát a felfűtés olcsóbb, mert akkor kevesebb az idő amit a rendszer forrón tölt, a hidegebb környezetben.

Az előbb ennek az ellenkezőjét gondoltam, de tévedtem. Bocs.

De a komfort egy részét fel kell adni annak aki csak este fűt.

2011. máj. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Most nézem, jót irtam vazze! :)

NEMBOCS! 11.25ös, de lehet hogy más,- elfelejtettem a kib. számot.

2011. máj. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%

Én nem értek a thermodinamikához, de ezúton indítok egy kísérletet. 42m2-n van egy 110-es TV, két laptop, egy neon, pár energiatakarékos izzó, egy mikró, egy B-s kombihűtő, mosógép, meg egy 80as jóállapotú bojler, ami eddig hozzányúlás nélkül üzemelt.

Eddig 16-17 ezret fizettünk, amióta a párom itthon van gyesen, azóta 24-27ezer a villany. Tegnap volt óraleolvasás, most fürdés után lekapcsolom a bojlert, és megnézzük. Egy hónap múlva újra írok:)

2013. márc. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!