Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Attól tönkremehet egy TV,...

Attól tönkremehet egy TV, hogy távirányítóval kapcsoljuk le? Gombjával vagy a távirányítóval jobb lekapcsolni?

Figyelt kérdés

A fő gombbal volt baj,meg is szerelték, aztán most megint nem tudjuk bekapcsolni. Én meg nem a TV ki/bekapcsoló gombjaával kapcsoltam ki (direkt), és most beakartam kapcsolni, és abszolút nem jelez semmit (se piros se zöld).


Pedig csak a távírányítóval kapcsoltam le!!!


2010. márc. 5. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem univerzális a távirányító és csak be kéne állítani?:D
2010. márc. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Különben a tv gombjánál jobb lekapcsolni mert nem pazarolja az áramot!(:Tudom este kikapcsolásnál sokan lusták odamenni a tévéhez ezért van olyan lekapcsolható hosszabbitó:-))
2010. márc. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon valoszinu, hogy szervizre lesz szukseged.Ugyanis amikor taviranyitoval kapcsolod ki a keszuleket, azzal nem aramtalanitod, csak keszenleti uzemmodba (sten by) allitod, es egyes aramkorok akkor is uzemelnek (termeszetesen fogyasztanak is), es meg is hibasodhatnak! Ha szerencsed van, meguszod egy halozati olvadobiztositek-cserevel. Ez a keszulekben belul talalhato!FIGYELEM!!!!! A keszulekben akkor is lehet magas feszultseg, miutan a konnektorbol kihuztad a csatlakozot!!!! A javitast bizd szakemberre!
2010. márc. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

utolsó köszi a választ!


sorvégfokozat zárlat meghibásodása okozta. Ez lehet most is?

2010. márc. 5. 20:51
 5/6 anonim ***** válasza:

.



A sorvégfokot nem befolyásolja az hogy mivel kapcsolod ki a tévéd. Az csak egy integrált áramkör, ami az eltérítőtekercsek részére egy speciális lépcsős, a képfrissítési frekvenciának megfelelő ismétlődésű lefutású feszültséget állít elő. Ez csak akkor működik, amikor a bekapcsolod a készüléket (nem készenlétben). De ettől függetlenül gyakori hiba, mikor a sorkimenő trafó hibásodik meg. Ez más egyéb tápellátási funkciókat is szolgál, így a kívülálló csak azt látja, hogy nem lehet bekapcsolni a készüléket. A trafó hibája szinte minden esetben a melegedés, öregedés, illetve a cserealkatrész kivitelének hibája. Ezért nem érdemes utángyártott alkatrészeket használni, kevés esetben jön be az árkülönbözet.

2010. márc. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy kicsit bekutyultam, szóval a sorvégfok egy jó nagy tranzisztor formájában nyilvánul meg, a cseréjekor vele együtt kell cserélni néhány kondit is ami hozzá tartozik, egyébként nem lesz hosszú életű. Ha ez rossz, akkor valóban nem ad életjelet a készüléked. Ritkán megy szakadásba, inkább zárlatot csinál, amiatt olvad ki egy biztosíték a készülékben.
2010. márc. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!