Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Valóban hibás és rákkeltő az...

Valóban hibás és rákkeltő az a mikró amibe ha beteszem a telefonom és bezárom, fel tudom hívni és csörög?

Figyelt kérdés
Van egy régi, 10 éves mikrónk. Abba ha beleteszem a mobilom, NEM TUDOM FELHÍVNI. Ám egy újabb, 3 éves mikróba csörög a telefon. Valóban hibás az újabb mikró, és átengedi a sugárzást?
2011. máj. 30. 00:05
1 2 3
 11/21 anonim válasza:

0:16 vagyok

igazából megkéne tudni mennyi az a jel, amivel már felhívható a telefon, lehet hogy nem akkora, ami káros lenne, de fő a biztonság, hosszutávon a kevés is számít

2011. máj. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nem bízom benne. De mindenesetre jó nekem a régi is :) Egyébként elképzelhetőnek tartom, hogy attól ment tönkre mikor egyszer véletlenül egy rosszabb ébredés utáni pillanatomban fémkanállal a pohárban raktam be a kávét melegíteni.


De mindegy is, ha nem szabadna átengednie semmit, akkor ne is tegye. Ha már átengedi a jelet, az már nem jó.

2011. máj. 30. 00:30
 13/21 anonim ***** válasza:
figyelj ennyi erővel az utcára se menj ki, mert az autók kipufogógáza is rákkeltő...
2011. máj. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Éppen ezért igyekszem a lehető legjobban csökkenteni a káros behatásokat. Elég az nekem hogy egy vegyi gyár mellett élek amit ráadásul megvettek a német tulajoktól a kínaiak -.-' Eddig is szartak a szabályokra, ezután még jobban fognak...
2011. máj. 30. 01:13
 15/21 anonim ***** válasza:

Kipróbáltam én is, és sajnos csörgött a telefonom nekem is... Daewoo mikró, 3éves kb.

érdekes elképzelés egyébként, de azon lepődtem volna meg, ha nem csörög.

2011. máj. 30. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező.


Elmesélek egy kis történetet.

Egy mikrót amikor megterveznek, bizonyos biztonsági előírásoknak figyelembevételével teszik. Amikor elkészül, bevizsgálják. Ezek az előírások azért fontosak, hogy a készülék által használatos frekvencián minél jobban csillapítson a burkolat (erre adott értéknek kell megfelelni) hogy az veszélytelen legyen a használójára.

Nyilván feltűnt, az ajtaján belátni. Apró lyukak sokasága teszi ezt lehetővé. A mérete és elrendezése miatt azon a frekvencián megfelelően gátolja a terjedést.

Pl. a fény is elektromágneses hullám, hogy átlátsz rajta, azt bizonyítja hogy azon a frekvencián nem csillapít a rács.


1. A mobiltelefon egészen más frekvenciát használ, így a rácsozat nem csillapítja azt is.

2. Ha még ugyanaz is lenne a mobilhálózat frekvenciája (a vízmolekulák forrásponti rezgése), akkor is kevés lenne az az átjutó teljesítmény arra hogy kárt tegyen a felhasználóban. Lásd a mobil nincs leárnyékolva, mégis a fejedhez teszed és nem aggódsz miatta, erről műbizonylat is szól az új telefon dobozában.


Képzeld el hogy a mikróba 800-1200W-os magnetron van.

A telefonban a gsm modul max 1-2W. Azaz olyannyira érzékeny a telefon, hogy a más frekvenciára árnyékolt mikró nem okoz gondot neki. Ezzel tehát nem azt bizonyítod hogy rossz a mikró "szigetelése", hanem azt hogy a fizika törvényei akkor is érvényesek, ha nem ismered őket.


Ezzel kapcsolatosan számos fórumban született már topik hogy kitárgyalja a kérdést.

2011. máj. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 07:41

Hülyén hangzik, hogy én is pont ezt akartam írni, de ez van, ez egy tökéletes megfogalmazás, minden lényeges benne van, és minden helyesen... :) Köszi, hogy nem kellett ennyit pötyögnöm... :)

2011. máj. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Am elvileg a telefon is káros ha sokat használod és ől a szíved közelébe és a nőknek a farmerjül zsebébe se szabadna tartani. Most dobjuk ki azt is?????-.-"
2011. máj. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
ől=PL
2011. máj. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

[link]


:)

2011. máj. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!